KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Adam Grabowski: Naszym celem jest miejsce w dziesiątce

1 sierpnia siatkarki Pałacu Bydgoszcz rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. - Odbyliśmy już rozmowę z prezesem i wiemy, że naszym celem będzie zajęcie miejsce w pierwszej dziesiątce - przyznał trener zespołu Adama Grabowski.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Końcówka poprzedniego sezonu, gdy zespół Pałacu Bydgoszcz zajął w Orlen Lidze dziewiąte miejsce, pokazała że młoda drużyna z grodu nad Brdą czyni postępy, które coraz bardziej widoczne są na boisku. Do podobnego wniosku doszli włodarze klubu, którzy utrzymali w składzie najważniejsze zawodniczki.

- Po zeszłym sezonie, kiedy zespół sprawdził się w boju, postanowiliśmy zbyt wiele w nim nie zmieniać. Gra dobrze funkcjonowała, zwłaszcza w końcówce poprzednich rozgrywek, więc chcemy kontynuować tę pracę, która przyniosła efekt - przyznał Adam Grabowski, dodając: - Więcej uwagi poświęcimy teraz unikaniu mikrourazów zawodniczek, które w poprzednim sezonie trochę nas nękały.

Szkoleniowiec, który rozpoczyna przygotowania do drugiego pełnego sezonu w roli trenera Pałacu, nie wyklucza, że klub mogą zasilić jeszcze nowe zawodniczki.

- Transfery są możliwe, ale nie będą one spektakularne. Myślimy o kilku siatkarkach, których nazwisk na razie nie będę ujawniał. Jeśli jednak nie zakontraktujemy już nikogo, to nic się nie stanie i będziemy rywalizować w taki składzie, w jakim rozpoczęliśmy przygotowania - zapewnił rozmówca.

W sierpniu bydgoszczanki będą trenowały przede wszystkim na własnych obiektach. We wrześniu i październiku zespół weźmie udział w kilku turniejach towarzyskich, m.in. w Pile i Bobolicach. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego nowy sezon zainauguruje wyjazdowym starciem z Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna 15 października. Siedem dni później Joanna Kuligowska i jej koleżanki podejmą Chemik Police.

ZOBACZ WIDEO Paweł Zatorski: Trzeba podejść do igrzysk jak do każdego innego turniejuSprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×