KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rio 2016: znamy nazwisko reprezentantki Włoch podejrzanej o stosowanie dopingu

We wtorek dziennik La Repubblica poinformował, że jedna z włoskich siatkarek została deportowana z Brazylii. Powodem było podejrzenie o stosowanie dopingu. Serwis corriere.it podaje, że chodzi o Viktorię Orsi Toth, siatkarkę plażową.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki
Przygoda z Rio de Janeiro rozpoczęła się fatalnie dla włoskiej pary siatkarek plażowych Viktoria Orsi Toth - Marta Menegatti. Wynik kontroli antydopingowej pierwszej z zawodniczek okazał się bowiem pozytywny. W organizmie Włoszki wykryto Clostebol, steryd anaboliczny. Badanie zostało przeprowadzone 19 lipca 2016 roku, po turnieju w Rzymie. Wobec reprezentantki kraju zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia.

Obecnie trwa wyjaśnianie w jaki sposób zakazana substancja trafiła do organizmu. Zawodniczka odmawia komentarza w tej sprawie.

Clostebol, zazwyczaj używany jako Clostebol octan to steryd anaboliczny. Jest pochodną 4-chloro testosteronu, który był używany przez sportowców Niemieckiej Republiki Demokratycznej w celu zwiększenie sprawności fizycznej. Działanie chemicznie jest podobne do testosteronu. Substancja ta może być wykorzystywana w postaci kremu do stosowania miejscowego, do regeneracji tkanek skóry. W rzeczywistości, przez działanie anaboliczne, promuje stymulację i produkcję złożonych cząsteczek, takich jak lipidy i białka. W związku z tym używana jest w leczeniu otarć, pęknięć skóry, owrzodzeń oraz do wspomagania gojenia.

Jak poinformował serwis quotidiano.net, partnerką Marty Menegatti w turnieju olimpijskim będzie była zawodniczka Tauronu MKS Dąbrowa GórniczaRebecca Perry.

ZOBACZ WIDEO Paweł Zatorski: Trzeba podejść do igrzysk jak do każdego innego turnieju
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
corriere.it / quotidiano.net
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×