Rio 2016: spory problem organizatorów siatkarskiego turnieju olimpijskiego

Do ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich pozostały zaledwie godziny, a mimo to lista usterek zgłaszanych przez siatkarskie ekipy uczestniczące w turnieju olimpijskim stale się powiększa. Problemy pojawiły się również w hali meczowej.

Po pierwszym oficjalnym treningu przeprowadzonym przez reprezentacje Brazylii, swoje uwagi przekazali Bruno Rezende i William Arjona. Zawodnicy dostrzegli bowiem, że praca klimatyzatorów znajdujących się w hali, może mieć wpływ na tor lotu piłki, jeżeli ta znajdzie się na odpowiedniej wysokości.

- Hala jest piękna, ale klimatyzacja jest nieco zbyt mocna. Poczułem to zaraz po wejściu na obiekt. Właściwie, to ma wpływ na trajektorię lotu piłki. Siatkarze plażowi chyba by potrafili lepiej dostosować się do tych warunków niż ja. Jeżeli tutaj zagramy, będziemy musieli się dostosować - powiedział brazylijski rozgrywający William Arjona.

Słowa swojego kolegi potwierdził Bruno Rezende. - Kiedy broniona piłka leci wysoko, nieco zmienia swoją trajektorię. Wtedy patrzysz i zastanawiasz się gdzie ona spadnie. Jeśli zaczniesz o tym myśleć, chcąc wystawić dokładnie, możesz popełnić błąd. Nie wiem czy należy to poprawić, czy nie, ale myślę, że trzeba będzie się w tych warunkach odnaleźć - stwierdził Bruno Rezende.

Jak się okazuje, nie jest to jedyny problem gospodarzy z klimatyzacją. Irański siatkarz Seyed Mohammad Mousavi Eraghi zademonstrował na swoim instagramowym profilu, w jaki sposób funkcjonuje urządzenie chłodzące w jego pokoju. Efekt był, delikatnie mówiąc, zaskakujący.

Just for fun

Film zamieszczony przez użytkownika Seyed Mohamad (@seyedmohamadmousavi)

ZOBACZ WIDEO Stephane Antiga: Ze słabszej grupy łatwiej awansować do ćwierćfinału z pierwszego miejsca

Komentarze (1)
avatar
leszekR
5.08.2016
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Igrzyska jeszcze się nie rozpoczęły, a już są zastrzeżenia dotyczące tj w artykule, klimatyzatorów. Wcześniej były niedostatki w bazie hotelowej. Ciekawe, co jeszcze wypłynie? Swoją drogą NKOL Czytaj całość