KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Piątek z legendami siatkówki w Gdyni

To będzie mocny akcent na początek nowego sezonu w Polsce. W piątek na płycie gdyńskiej Areny rozegrany zostanie pierwszy z dwóch meczów gwiazd siatkówki.
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Giba Newspix / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Giba

Od wtorku w Polsce są już Giba i Nalbert Bitencourt. Brazylijczycy razem z Pawłem Zagumnym spotkali się w Warszawie z Wiceministrem Sportu Janem Widerą, a w czwartek byli już w Trójmieście, gdzie odwiedzili m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Stocznię Gdańską czy Urząd Miasta Gdyni. Tego samego dnia do Polski przylecieli również David Lee oraz Nikola Grbić.

Spotkanie gwiazd poprzedzi sparing siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk z Calzedonią Verona. Obie drużyny nie wystąpią jednak w swoich najsilniejszych zestawieniach z wielu względów.

- Najprawdopodobniej ekipa z Werony nie będzie mieć pełnego składu. To nie jest łatwe w tym momencie. Trwają przecież kwalifikacje do mistrzostw Europy. My też mamy ten problem. Brakuje nam trzech z czterech przyjmujących. Ale to dobry moment, by sprawdzić kilku młodych chłopaków - zaznaczył Andrea Anastasi.

Nazwisko włoskiego szkoleniowca widnieje w składzie drużyny Reszty świata jako zawodnika. Kibice zastanawiają się, czy będą mogli zobaczyć go na boisku podczas piątkowego wydarzenia w Gdyni.

ZOBACZ WIDEO: Legia Warszawa w Lidze Mistrzów: został tydzień (źródło TVP)


- Szczerze mówiąc nie jestem pewny, czy będę grał. Wystąpię w roli trenera. Będzie wielu zawodników, którzy nie będą mnie potrzebowali na boisku, jak Giba, Nalbert (Bitencourt). Oni nie potrzebują mojej pomocy. Jestem jednak bardzo dumny, że mogę reprezentować Lotos Trefl podczas takiego wydarzenia, ponieważ to będzie wielkie święto polskiej siatkówki - powiedział Anastasi w wywiadzie dla klubowej telewizji Lotosu Trefla.

Program wydarzenia w Gdynia Arena:

15:30 Otwarcie wejść do hali i spotkanie gwiazd z kibicami
16:30 Mecz Lotos Trefl Gdańsk - Calzedonia Verona
19:00 Mecz Gwiazd Siatkówki: Polska - Reszta świata

W Gdyni w drużynie gwiazd światowej siatkówki zagrają:

Giba (kapitan),
Andrea Anastasi,
Andrea Gardini,
Andrea Giani,
Luca Cantagalli,
Andrea Zorzi,
Nalbert Bitencourt,
Nikola Grbić,
Vladimir Grbić,
Wladimir Nikołow,
Katia Gamowa,
Stephane Antiga,
David Lee.

Z kolei w zespole gwiazd polskiej siatkówki prowadzonym przez Waldemara Wspaniałego na boisko wybiegną:

Krzysztof Ignaczak (kapitan),
Marcin Nowak,
Robert Szczerbaniuk,
Łukasz Kadziewicz,
Damian Dacewicz,
Krzysztof Stelmach,
Andrzej Stelmach,
Grzegorz Szymański,
Jarosław Stancelewski,
Paweł Papke,
Małgorzata Glinka-Mogentale,
Marcin Prus,
Paweł Zagumny.

Drużyny gwiazd w trakcie meczu Lotosu Trefla z Calzedonią oraz po zakończeniu spotkania Polska - Reszta świata będą w wyznaczonych miejscach w hali rozdawać autografy. Przygotowane zostaną specjalne stanowiska do spotkań z kibicami. Wejściówki wciąż jeszcze można nabyć za pośrednictwem portalu abilet.pl. Ich ceny rozpoczynają się od 50 zł.

O oprawę artystyczną Meczu Gwiazd w Gdyni zadbają Kułaga i Magiera, Cheerleaders Gdynia oraz Youtuber Multi. Przewidziane są także pokazy światło-dźwięk.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/Facebook
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×