AZS PW - Asseco Resovia: rzeszowianie rozstrzelali rywala zagrywką

Rzeszowianie bez większych problemów pokonali ONICO AZS Politechnikę Warszawską na inaugurację PlusLigi. Jednym z elementów, który zadecydował o wygranej podopiecznych Andrzeja Kowala, była bardzo dobra zagrywka.

Anna Bagińska
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko
Asseco Resovia Rzeszów była faworytem meczu rozgrywanego w warszawskiej hali Torwar i w pełni się ze swojego zadania wywiązała. Przez pierwsze dwa sety rzeszowianie nie zwalniali ręki na zagrywce, co przyniosło efekty, bo pewnie je wygrali. Problemy pojawiły się w trzeciej odsłonie po dziesięciominutowej przerwie. Warszawianie prowadzili trzema punktami, ale w końcówce nie do zatrzymania był Thibault Rossard i goście wygrali spotkanie 3:0.

Francuz został zresztą wybrany MVP spotkania i nic w tym dziwnego, bo zdobył aż 17 punktów, najwięcej ze wszystkich graczy. Drugi w kolejności był jego kolega z drużyny, Marko Ivović, z dorobkiem 13 oczek. Po drugiej stronie siatki najlepiej punktującym siatkarzem był Michał Filip, który zdobył 10 punktów. Był to zresztą jedyny zawodnik ONICO AZS Politechniki Warszawskiej, który osiągnął dwucyfrowy rezultat.

Jednym z elementów decydującym o wyniku była zagrywka, którą rzeszowianie punktowali aż osiem razy, a akademicy tylko raz. Przy czym królem polowania na przeciwników był tutaj Piotr Nowakowski, który zaserwował trzy asy. Dla warszawian jedyny punkt zagrywką zdobył Andrzej Wrona.

Blok był z kolei jednym z nielicznych elementów, w którym to podopieczni Jakuba Bednaruka mieli przewagę. Aż siedmiokrotnie zatrzymali rywala, a ten zrewanżował im się pięcioma "czapami". W AZS-ie w tym elemencie brylował Andrzej Wrona, trzykrotnie udanie zablokował przeciwnika. Tyle samo bloków zdobył dla drużyny przeciwnej Thibault Rossard.