IBB Polonia Londyn rozpoczęła walkę o obronę tytułu

IBB Polonia Londyn od serii trzech zwycięstw rozpoczęła nowy sezon w angielskiej ekstraklasie. Broniący mistrzowskiego tytułu zespół stracił dotychczas tylko jednego seta.

Marcin Olczyk

Polonijny klub, który poprzedni sezon zakończył z dubletem (mistrzostwo i Puchar Anglii), kolejne rozgrywki rozpoczął od trzech zwycięstw. Na inaugurację IBB Polonia Londyn pokonała Malory Eagles (3:0). W drugiej serii spotkań ekipa prowadzona przez Piotra Grabana ograła w czterech setach Wessex M1, a w miniony weekend odniosła pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo z London Lynx (3:0).

- W końcu złapaliśmy pewien rytm gry i to było widać podczas meczu. Spotkanie wyglądało znacznie lepiej niż tydzień temu. Zrobiliśmy duży krok do przodu. Do docelowej formy jeszcze nam trochę brakuje, ale jeśli z każdą kolejną grą będziemy robić takie postępy przeciwnicy będą mieli duży problem żeby nas zatrzymać - zaznaczył po ostatnim meczu opiekun drużyny.

Obrońca tytułu jest liderem tabeli "Super 8s" (oryginalna nazwa angielskiej ekstraklasy) z kompletem puntów i bilansem 9:1 w setach. Kolejny mecz ligowy londyńczycy rozegrają w niedzielę, a dzień wcześniej zmierzą się z Cheltenham & Gloucester Volleyball w rozgrywkach pucharowych. Oba spotkania obejrzeć można za darmo po uprzednim wydrukowaniu dostępnych na oficjalnej stronie klubu biletów.