Frekwencja w PlusLidze: Gdańsk wiedzie prym

Blisko 5 tysięcy osób zjawiło się na niedzielnym meczu Lotosu Trefla Gdańsk z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w trójmiejskiej Ergo Arenie. To jak na razie najlepszy wynik w tym sezonie PlusLigi.

Krzysztof Sędzicki
Ergo Arena WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Ergo Arena

Trzecia seria spotkań ligowych zawierała dwa hity - wspominany w Gdańsku oraz pojedynek PGE Skry Bełchatów z Asseco Resovią Rzeszów. Ten pierwszy zobaczyło na żywo 4600 kibiców. Ten drugi zaś - 2700 sympatyków siatkówki, co oznacza, że bełchatowska Hala Energia została wypełniona do ostatniego miejsca.

Niemal do końca wypełniona była też Hala MOSiR w Radomiu, gdzie Cerrad Czarni podejmowali w miniony piątek Effectora Kielce. Podopieczni Roberta Prygla przegrali 2:3, ale mogli liczyć na wsparcie 1450 kibiców. W podobnej liczbie wypełniły się w tym samym czasie trybuny Azoty Areny w Szczecinie. Miejscowy Espadon uległ w niej Onico AZS Politechnice Warszawskiej w trzech setach.

Kiepską frekwencję notuje jak na razie Hala Sportowa Szopienice, czyli miejsce zmagań siatkarzy GKS-u Katowice. Beniaminek PlusLigi pokonał wprawdzie AZS Częstochowa bez straty seta, ale stało się to na oczach zaledwie 500 widzów. Być może na następny mecz domowy drużyny Piotra Gruszki (26 listopada z Effectorem Kielce), który zostanie rozegrany już w Spodku, uda się ściągnąć więcej zainteresowanych.

Średnio jeden mecz 3. kolejki PlusLigi obejrzało: 1 990 widzów

Łącznie na trybunach we wszystkich dotychczas rozegranych meczach: 41 580 widzów*
Średnio jeden mecz w sezonie obejrzało: 1 890 widzów*