Impel - KSZO. Błysk Moniki Ptak

Andrea Kossanjowa i Monika Ptak poprowadziły Impel Wrocław do zwycięstwa 3:0 nad KSZO Ostrowiec Św w 1. kolejce Orlen Ligi. Przyjezdne nie miały nic do powiedzenia w Hali Orbita.

Marcin Górczyński

Zgodnie z przewidywaniami, na parkiecie w Hali Orbita we Wrocławiu dominował Impel. Brązowe medalistki Orlen Ligi wygrały 3:0 i jedynie w drugim secie czuły oddech rywalek na swoich plecach.

Tytuł MVP spotkania zgarnęła Andrea Kossanjowa. Czeszka zdobyła 13 punktów przy skuteczności 36 proc. Przy nieco słabszym dniu Joanny Kaczor (19 proc.), sporo piłek w ataku dostała Monika Ptak. Środkowa Impela skończyła 7 z 11 ataków i zdecydowanie podniosła skuteczność całego zespołu.

KSZO Ostrowiec SA z kolei nie zachwyciło w ataku. Jedynie Julia Piotrowska zakończyła spotkanie ze świetnym wynikiem 67 proc. Jej koleżanki miały jednak olbrzymie problemy z kończącym uderzeniem (23 proc. skuteczności).

Kluczem do sukcesu wrocławianek okazała się jednak zagrywka. Impelki zanotowały aż 10 punktowych serwisów, a rywalki ani razu nie zaskoczyły Agaty Sawickiej i koleżanek. Szczególnie brylowała Aleksandra Sikorska, zdobywczyni 3 punktów.

Ostrowczanki próbowały nawiązać walkę w bloku, ale koniec końców plus należy zapisać po stronie gospodyń. Głównie dzięki Monice Ptak. Środkowa Impela zapisała na swoim koncie 6 punktów, co stanowi niemal połowę dorobku wrocławianek.