Małgorzata Lis nie do przejścia na siatce. Punkty, bloki, asy - 1. kolejka Orlen Ligi

Inauguracyjna kolejka Orlen Ligi dobiegła końca. Wszystkie siedem meczów pierwszej serii spotkań zakończyło się trzypunktowym zwycięstwem gospodyń. Które z siatkarek zaprezentowały się najlepiej w statystykach?

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Monika Skrzyniarz-Gwizdała

Zaledwie trzy siatkarki w pierwszej kolejce Orlen Ligi przekroczyło liczbę 20 w zdobyczach punktowych. Pierwszą z nich, liderką rankingu jest zawodniczka BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała, Sonia Mikyskova. Wspomniana atakująca na przestrzeni czterech setów zdołała 24 razy zapunktować. 22 razy atakiem oraz 2 blokiem. Jej skuteczność na siatce wynosiła 48 proc., co było efektem skończonych 22 z 46 piłek w ofensywie.

Kolejna w klasyfikacji najlepiej punktujących jest Rebeca Pavan z debiutującej w Orlen Lidze ekipy Giacomini Budowlani Toruń z 22 oczkami na koncie, a następnie Katarzyna Zaroślińska z Chemika Police z 20 punktami.

Punkty:

1. Sonia Mikyskova (BKS Profi Credit Bielsko-Biała) - 24 punkty
2. Rebecca Pavan (Giacomini Budowlani Toruń) - 22 punkty
3. Katarzyna Zaroślińska (Chemik Police) - 20 punktów

Analizując wszystkie siedem meczów 1. kolejki były one bardzo bogate w bloki, a prawdziwą królową w tym elemencie była Małgorzata Lis z Polskiego Cukru Muszynianki Enea. Podobnie jak w poprzednim sezonie, tak już na początku obecnego nie zawodzi i świetnie wywiązuje się ze swoich podstawowych obowiązków. W meczu przeciwko Pałacowi Bydgoszcz aż 8-krotnie powstrzymała rywalki na siatce.

Skuteczne bloki:

1. Małgorzata Lis (Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna) - 8 bloków
2. Monika Ptak (Impel Wrocław), Ewelina Ryznar (Giacomini Budowlani Toruń) - 6 bloków
3. Gabriela Polańska (Budowlani Łódź), Karolina Suwińska-Bednarek (Atom Trefl Sopot), Julia Piotrowska (KSZO Ostrowiec SA), Katarzyna Mróz (Developres SkyRes Rzeszów) - 5 bloków

Powiedzenie "kto zagrywa, ten wygrywa" niekoniecznie sprawdziło się w inauguracyjnej kolejce Orlen Ligi. Niemal każda drużyna miała w swoich szeregach zawodniczkę, która regularnie nękała rywalki swoim serwisem. Największe zdobycze na swoim koncie zapisały Zaroślińska, Kuligowska, Castiglione, Łukasik oraz Grobelna. Wszystkie popisały się 5 asami serwisowymi.

Asy serwisowe:

1. Katarzyna Zaroślińska (Chemik Police), Joanna Kuligowska (Pałac Bydgoszcz), Yael Castiglione (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Justyna Łukasik (Atom Trefl Sopot), Kaja Grobelna (Budowlani Łódź) - 5 asów
2. Maja Savić (Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna) - 4 asy
3. Joanna Wołosz (Chemik Police), Sylwia Pycia i Heike Beier (Budowlani Łódź), Iga Chojnacka (Legionovia Legionowo), Ewa Śliwińska (Developres SkyRes Rzeszów) - 3 asy

ZOBACZ WIDEO Polacy ustanowią rekord. Tak wysoko w rankingu FIFA jeszcze nie byliśmy!
Czy Zaroślińska, Pavan i Mikyskova utrzymają swoją wysoką skuteczność w ofensywie w kolejnej kolejce OrlenLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×