KMŚ siatkarek: dzień tie-breaków, Maja Tokarska z wyróżnieniem

Hisamitsu Springs w końcu odniosło zwycięstwo w filipińskiej Manili, a polska środkowa tego zespołu została nagrodzona. Poza tym znamy pierwszych półfinalistów klubowego mundialu.

Michał Kaczmarczyk
Na zdjęciu Maja Tokarska / Na zdjęciu Maja Tokarska
Nowy zespół Mai Tokarskiej nie znajdzie się w półfinale prestiżowego turnieju FIVB, ale nie wróci z Filipin jedynie z porażkami. W ostatnim spotkaniu grupy B Hisamitsu Springs szybko rozprawiło się z tajskim Bangkok Glass w trzech setach. Doskonale w ofensywie spisała się Miyu Nagaoka, autorka 20 punktów, ale to Polka występująca w jej ekipie została wyróżniona przez gospodarzy turnieju tytułem MVP spotkania. Statystyki środkowej wyglądały zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach KMŚ: Tokarska skończyła 7 z 13 prób w ataku i zdobyła 3 punkty blokiem.

Trzeci dzień zmagań w Manili okazał się wymagający dla tureckich potentatów. Starcie Eczacibasi z Rexoną-SESC Rio de Janeiro okazało się pojedynkiem atakujących, Monique Pavao (24 pkt.) i Tijany Bosković (28 pkt.), ostatecznie zakończonym na korzyść drużyny ze Stambułu. Natomiast słynny Vakifbank został zmuszony do maksymalnego wysiłku, gdy rywal z Zurychu dość niespodziewanie objął prowadzenie 2:0 w setach. Kolejne dwie partie potoczyły się absolutnie pod dyktando kadry Giovanniego Guidettiego, ale w piątym secie to Volero triumfowalo 16:14 mimo dwóch piłek meczowych Vakifbanku i zapewniło sobie miejsce w półfinale mistrzostw.

Zespół gospodarza, napędzany dopingiem ponad dwóch tysięcy filipińskich kibiców, chciał sprawić niespodziankę w rywalizacji z Pomi Casalmaggiore, ale skończyło się bez sensacji. Najbliżej niespodzianki siatkarki Branislava Moro były w trzecim secie, gdy przez dłuższy czas prowadziły ze złotymi medalistkami Ligi Mistrzyń. Przy stanie 20:20 sprawy w swoje ręce wzięły Valentina Tirozzi i Lucia Bosetti, które szybko skończyły nierówny bój na swoją korzyść.

Wyniki trzeciego dnia turnieju:

Bangkok Glass - Hisamitsu Springs 0:3 (14:25, 18:25, 20:25)

Rexona-SESC Rio - Eczacibasi Vitra Stambuł 2:3 (27:25, 19:25, 25:22, 18:25, 11:15)

Volero Zurych - VakifBank Stambuł 3:2 (25:22, 27:25, 16:25, 12:25, 16:14)

PSL-F2 Logistics Manila - Pomi Casalmaggiore 0:3 (19:25, 15:25, 21:25)