KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Walkower w Orlen Lidze niemal pewny. Tauron MKS popełnił błąd

W 1. kolejce Orlen Ligi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:0. W ekipie dąbrowianiek od początku spotkania na boisku przebywały cztery zawodniczki zagraniczne, za co klub prawdopodobnie zostanie ukarany walkowerem.

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart
PAP / Grzegorz Michałowski

Przypomnijmy, że w jednym momencie na parkiecie oprócz Regan Scott, Heleny Horki i Yael Castiglione pojawiła się także Dominika Sobolska. Developres SkyRes Rzeszów ustami wiceprezesa klubu twierdzi, iż środkowa występuje na licencji FIVB.

Z tym nie zgadza się Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. - Dominika Sobolska podpisała z nami kontrakt 2 marca 2016 roku, czyli jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów. Zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami powinna być traktowana do końca sezonu 2016/2017 jako zawodniczka krajowa. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A. i z otrzymanych informacji jasno wynikało, że tak będzie - odpowiadał prezes klubu, Robert Koćma.

Wojciech Maroszek wyjaśniał już, dlaczego bezradni w tej sytuacji byli sędziowie. - Mogę przypuszczać, że w dokumentach zgłoszeniowych klubu z Dąbrowy Górniczej pani Sobolska wykazana była jako zawodniczka krajowa, a dokumenty te zostały zweryfikowane i zatwierdzone przez organizatora rozgrywek. W takim wypadku nikt w czasie meczu nie był uprawniony do niewpuszczenia zawodniczek na boisko wbrew woli trenera zespołu z Dąbrowy Górniczej - mówił szef polskich sędziów.

Zdaniem koordynatora do spraw rozgrywek, błąd popełniono w klubie. - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza w formularzu zgłoszeniowym przed spotkaniem wpisał panią Dominikę Sobolską jako zawodniczkę polską. Nie mógł tego zrobić, bo ona występuje na certyfikacie FIVB i w myśl obowiązujących regulaminów nie jest zawodniczką krajową - tłumaczy Paweł Ignatowicz.

ZOBACZ WIDEO Zapłakany, chciał uciekać. Oto początki Cristiano Ronaldo. Wróci jeszcze do domu?

Kilka dni temu menadżer zawodniczki, Jakub Dolata przedstawił opinię, z której wynika, iż klub zawierając umowę z Sobolską nie wiedział, że dojdzie do jakiejkolwiek zmiany przepisów w tym zakresie.

Co na to Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej? - Menadżer zawodniczki wraz z prezesem klubu muszą się zapoznać z wszelkimi regulaminami i regulacjami związanymi z grą zawodników o podwójnym obywatelstwie. Wówczas powinni zajmować stanowisko w tej sprawie. Menadżer zawodniczki jest w błędzie. W myśl regulaminów, na boisku były cztery zawodniczki zagraniczne równocześnie - kończy Ignatowicz.

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Czy Tauron MKS powinien zostać ukarany walkowerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×