KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Problemy kadrowe Polskiego Cukru Muszynianki Enea. Bogdan Serwiński musi łatać skład

W meczu 3. kolejki Orlen Ligi Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna przegrał 0:3 z Developresem SkyRes Rzeszów. W tym spotkaniu Bogdan Serwiński miał do dyspozycji tylko 10 zawodniczek.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Trzy siatkarki w kwadracie dla rezerwowych to bardzo rzadki widok na najwyższym poziomie ligowym. Taka sytuacja dotknęła Polski Cukier Muszyniankę Enea Muszyna, który obecnie ma w składzie tylko 10 zdrowych zawodniczek.

Klub z Muszyny zgłosił do rozgrywek Orlen Ligi 13 siatkarek. Problemy rozpoczęły się już w trakcie przygotowań, w których nie mogła uczestniczyć Anna Grejman. Przyjmującą wykluczyła kontuzja, stąd do zespołu wróciła Marina Cvetanovic, miała ona zastąpić właśnie Grejman.

Na starcie sezonu Bogdan Serwiński miał do dyspozycji 12 zdrowych podopiecznych. Już inauguracyjna kolejka przyniosła kolejną kontuzję. W jednej z ostatnich akcji wygranego 3:1 meczu z Pałacem Bydgoszcz poważnego urazu nabawiła się środkowa Małgorzata Lis.

Ponadto po drugiej kolejce, podczas treningu, kontuzja dopadła również inną środkową, Maję Savić. Dodajmy, że zarówno Lis, jak i Savić bardzo dobrze weszły w sezon.

ZOBACZ WIDEO Żelazna dyscyplina i upór - to klucz do sukcesu młodych łyżwiarzy figurowych (źródło TVP)

Obecnie Bogdan Serwiński ma do dyspozycji zaledwie 10 siatkarek gotowych do gry. Największy problem ma na pozycji środkowej, gdzie zdrowa jest tylko jedna nominalna zawodniczka - Justyna Sosnowska. Trener musiał więc łatać skład. I tak w meczu 3. kolejki (przegranym 0:3 z Developresem SkyRes Rzeszów) na środku razem z Sosnowską występowała nominalna atakująca, Magdalena Wawrzyniak, a na ataku musiały grać przyjmujące - Natasa Cikiriz wraz z Koletą Łyszkiewicz.

Polski Cukier Muszynianka Enea szuka wzmocnienia na pozycji środkowej. Klub chciał wypożyczyć jedną ze środkowych z Developresu SkyRes, lecz w Rzeszowie nie wyrażono na to zgody. Trwają więc dalsze poszukiwania, ale te nie są łatwe. Na rynku nie ma już polskich środkowych na odpowiednim poziomie, które byłyby bez klubu.

Jeśli do Mineralnych dołączyłaby zagraniczna środkowa, wtedy klub musiałby uważać na limit obcokrajowców na boisku. Jednocześnie na parkiecie mogą przebywać tylko trzy zagraniczne siatkarki, stąd klubowi z Muszyny zależy na pozyskaniu polskiej środkowej.

Zawodniczki zdolne do gry w zespole Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna:

Rozgrywające: Agnieszka Rabka, Dorota Wilk

Atakujące: Magdalena Wawrzyniak

Środkowe: Justyna Sosnowska

Przyjmujące: Natasa Cikiriz, Koleta Łyszkiewicz, Aleksandra Wójcik, Marina Cvetanović, Magdalena Szabó

Libero: Dorota Medyńska

Kontuzjowane siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna: Małgorzata Lis, Maja Savić (obie środkowe), Anna Grejman (przyjmująca)

Czy kontuzje wpłyną na jakość gry muszynianek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×