KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zarząd PZPS podjął kolejne decyzje w kwestii nowego szkoleniowca

W środę 9 listopada odbyło się wspólne posiedzenie Wydziału Szkolenia PZPS i Zespołu ds. wyboru nowego trenera kadry narodowej mężczyzn.
Ola Piskorska
Ola Piskorska
WP SportoweFakty

Przewodniczący Zespołu - Jacek Kasprzyk - Prezes PZPS i Paweł Papke - Wiceprezes ds. Sportu i Szkolenia i jednocześnie Przewodniczący Wydziału Sportu i Szkolenia przedstawili w środę członkom wydziału komplet szesnastu aplikacji na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.

Dokonano wspólnej analizy złożonych ofert wskazując, że każdy z kandydatów posiada odpowiednie kwalifikacje, przygotowanie merytoryczne i doświadczenie.

Uczestnicy spotkania uznali, że najważniejsze będą bezpośrednie rozmowy z wybranymi kandydatami podczas, których trenerzy zaprezentują wizje pracy z reprezentacją Polski, planowane cele sportowe, a PZPS przedstawi swoje oczekiwania i model współpracy z selekcjonerem.

- To było bardzo ważne i bardzo merytoryczne spotkanie grona ekspertów - powiedział Jacek Kasprzyk. - Nim podejmiemy decyzję o wyborze trenera musimy dokonać rzetelnego bilansu złożonych ofert. Każdy z kandydatów jest kompetentny i ambitny. Związek interesują sukcesy reprezentacji i jesteśmy przekonani, że również szkoleniowców pragnących pracować z naszą kadrą. Dokonamy rozważnego wyboru, które poprzedzą rzetelne analizy i takiemu celowi służyło dzisiejsze spotkanie z Wydziałem Szkolenia. Siatkówka to gra zespołowa i tej zasady trzymamy się w procesie wyłaniania nowego selekcjonera – dodał szef Zespołu.

Zespół ds. wyboru trenera kadry mężczyzn w najbliższych dniach opracuje wnioski z dzisiejszego spotkania z Wydziałem Szkolenia, a w przyszłym tygodniu wyłoni grupę szkoleniowców, z którymi prowadzone będą bezpośrednie rozmowy.

Czy trener męskiej drużyny narodowej powinien mieć doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl
Komentarze (2)
 • marulek Zgłoś komentarz
  Czym się ten news różni od tego sprzed kilku dni lub co wnosi nowego ? http://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/643011/pierwsze-decyzje-w-sprawie-wyboru-nowego-trenera-reprezentacji-polski Dodam
  Czytaj całość
  jeszcze, że tamten artykuł sprzed kilku dni też nazwaliście na głównej "są pierwsze decyzje w sprawie wyboru nowego trenera" :D patologia.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×