Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec: zatrważająca skuteczność w ataku przyjezdnych

Z efektywnością na siatce na poziomie 23 procent drużyna KSZO Ostrowiec nie miała większych szans na nawiązanie równorzędnej walki z Pałacem w Łuczniczce. W związku z tym wynik 3:0 w 7. kolejce Orlen Ligi na korzyść bydgoszczanek nie może dziwić.

Szymon Łożyński
WP SportoweFakty / Rafał Soboń

Piątkowe spotkanie pokazało, że podopieczne Dariusza Parkitnego nie przypadkowo zajmują ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek. Z kolei siatkarki Pałacu po raz drugi z rzędu rozbiły przeciwniczki we własnej hali. Wcześniej w 5. serii spotkań bydgoska drużyna pokonała także bez straty seta Legionovię Legionowo.

Kibice zespołu z kujawsko-pomorskiego, którzy piątkowy wieczór postanowili spędzić w Łuczniczce, obserwując mecz swoich ulubienic z KSZO - mimo niezbyt efektywnej postawy gości - nie powinni żałować takiego wyboru.

Fani Pałacu mogli po raz kolejny zobaczyć grający skutecznie i widowisko swój zespół. Taktycznie miejscowe były przygotowane dobrze do tego pojedynku. Blok bydgoszczanek czytał grę rywalek, o czym najlepiej świadczy liczba aż 13 siatkarskich "czap" na ostrowczankach. Indywidualnie w tym elemencie królowały Ewelina Krzywicka (5 bloków) i Małgorzata Śmieszek (4 bloki).

Każde kolejne nieudane zagranie na siatce zabierało ochotę do grania przyjezdnym. 23 ataki skończone w trzech setach to wynik nie przystający drużynie, które walczy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jedyną zawodniczką do której Dariusz Parkitny nie powinien mieć większych pretensji o grę w ataku była Magdalena Soter (5/9).

O skuteczności skrzydłowych KSZO lepiej nie wspominać. Po tak wysokiej porażce, ostrowczanki muszą szybko się pozbierać, jeśli nie chcą bardziej ugrząźć na ostatnim miejscu w tabeli. W środę 30 listopada we własnej hali Dorota Ściurka i jej koleżanki zmierzą się z Legionovią (18:00). Z kolei Pałac stoi przed realną szansą piątego zwycięstwa, bowiem rywalem bydgoszczanek na wyjeździe będzie beniaminek ŁKS Commercecon Łódź (18:00).