Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Dyrekcja NLO SMS PZPS Spała podjęła decyzje dyscyplinarne. Surowa kara dla reprezentanta Polski!

Dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale podjęła decyzję o ukaraniu zawodników zamieszanych w bójkę podczas meczu I ligi siatkarzy.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
WP SportoweFakty / Daria Doległo
Przypomnijmy, że w minioną sobotę podczas starcia ekip SMS PZPS Spała i SKS Hajnówka doszło do sporego skandalu. Przyjmujący reprezentacji Polski juniorów Jakub Szymański uderzył w twarz przedstawiciela drużyny gości Łukasza Farynę. Miał to być rewanż za wcześniejsze, prowokacyjne zachowanie przyjezdnych.

Dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie miała jednak litości dla zawodnika. 18-latek, który był pierwszoplanową postacią skandalu, został ukarany odsunięciem od pierwszoligowego zespołu do zakończenia sezonu. Z kolei Norbert Huber, ukarany przez arbitra za wtargnięcie na boisko dyskwalifikacją do końca seta, został pozbawiony opaski kapitana. Z uczniami szkoły przeprowadzone zostały także rozmowy wychowawcze.

Warto podkreślić, że odrębnym tokiem prowadzone jest postępowanie z urzędu, zarządzone przez Radosława Ciemięgę, Przewodniczącego Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wydział Dyscypliny otrzymał już oryginał protokołu meczowego, zapis video i inne materiały związane z przebiegiem spotkania. W trakcie trwania kolejnego etapu, wyjaśnienia składać będą uczestnicy zajść i świadkowie incydentu. Na tej podstawie Wydział Dyscypliny ustali stan faktyczny przebiegu wydarzeń i podejmie stosowne decyzje co do sankcji dyscyplinarnych.

ZOBACZ WIDEO Ireneusz Mazur: Nigdy nie ma dobrego czasu na zmianę trenera


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy kara ustanowiona wobec Jakuba Szymańskiego, jest adekwatna do przewinienia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl
Komentarze (7)
 • Gorcek Zgłoś komentarz
  Po pierwsze, nie ładnie, bo ktoś w tej sprawie kłamie i to zdecydowanie i obłudnie. Spała twierdzi, że strona przeciwna pluła i prowokowała, jednocześnie że Szymański nie uderzył
  Czytaj całość
  tylko szarpaał. Hajnówka z kolei zaprzecza pluciu, natomiast zarzuca bezkarność wymuszenia na sędziach i pobicie. Oby odpowiedni wydział szybko, zdecydowanie i przedewszystkim sprawiedliwie ukarał winnych. Wszystkim jest to na rękę... Szymański już dostał sporą karę od klubu. Ciekawe jaką jeszcze dostanie od związku...
  • 67764376 Zgłoś komentarz
   co to za sportowe" fakty" skoro w artykule jest napisane"Wydział Dyscypliny ustali stan faktyczny"?Jak można pisać takie brednie skoro zawodnik nikogo nie uderzył??Widzieliście
   Czytaj całość
   wideo-zapis?Ja znam odpowiedz.
   • DN 61 Zgłoś komentarz
    A jak ukarali p. Farynę za prowokację. Na pewno zarobił w gębę za coś.Ktoś się powinien tym zająć.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×