Cerrad Czarni - Jastrzębski Węgiel: błędy własne pogrążyły gospodarzy

W piątkowym meczu dwunastej kolejki PlusLigi Cerrad Czarni Radom przegrali we własnej hali z Jastrzębskim Węglem 1:3. Statystyki potwierdzają to, że gospodarze popełnili masę błędów, przede wszystkim w polu zagrywki.

Piotr Dobrowolski
Jedynie w dwóch pierwszych setach spotkania otwierającego dwunastą kolejkę PlusLigi Cerrad Czarni prowadzili wyrównaną walkę z Jastrzębskim Węglem. Po dziesięciominutowej przerwie na parkiecie hali MOSiR dominowali już tylko przyjezdni. Wygrali odpowiednio do 16 i 23, roztrwaniając kilkupunktową przewagę w samej końcówce czwartej partii. Triumfowali 3:1, przerywając tym samym serię trzech zwycięstw z rzędu radomian.

Statuetkę MVP otrzymał Scott Touzinsky, zdobywca 16 "oczek". Choć więcej uzyskał Salvador Hidalgo Oliva (22), to Amerykanin był najrówniej grającym w każdym elemencie zawodnikiem gości. Atakował z 54-procentową skutecznością (15/28), popełniając tylko jeden błąd i ani razu nie zostając zablokowanym. Przyjmował najdokładniej, bo na poziomie 73 procent. Na drugą stronę siatki posłał asa serwisowego.

Jeśli chodzi o zdobycz punktową, podopieczni Roberta Prygla dotrzymali kroku przeciwnikom jedynie w ataku. Nie byli jednak tak efektywni w tym elemencie, jak jastrzębianie. Przegrali w bloku oraz gorzej odbierali, popełniając aż sześć błędów.

To, co przede wszystkim rzucało się w oczy, to pomyłki Czarnych w polu serwisowym. Zepsuli oni aż 24 zagrywki, punktując tylko trzykrotnie w tym elemencie. Goście mylili się zdecydowanie rzadziej oraz byli skuteczniejsi - posłali sześć asów.