Orlen Liga: status quo zachowany, Chemik Police wciąż na czele

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Asia Błasiak /
WP SportoweFakty / Asia Błasiak /

W środę rozegrano mecze 10. kolejki Orlen Ligi. Swój pojedynek wygrał Chemik Police, dzięki czemu utrzymał pozycję lidera ekstraklasy siatkarek. Mistrzynie Polski mają tylko punkt przewagi nad Grot Budowlanymi Łódź.

Zarówno siatkarki Grot Budowlanych Łódź, jak i Chemika Police swoje mecze wygrały w trzech setach. Teoretycznie trudniejsze zadanie miały mistrzynie Polski, które na wyjeździe zmierzyły się z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Jednak dąbrowianki w żadnym secie nie zdołały nawiązać walki z liderem rozgrywek Orlen Ligi.

Więcej trudności z odniesieniem triumfu miały łodzianki, których rywalem był Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna. W pierwszym i trzecim secie Mineralne długo stawiały opór, ale to gospodynie cieszyły się z wygranych. W tej kolejce zwyciężyły również drużyny z Bielska-Białej, Torunia, Wrocławia oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Dodajmy, że mecz pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź i Developresem SkyRes Rzeszów odbędzie się 15 grudnia.

Wyniki 10. kolejki Orlen Ligi:

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Legionovia Legionowo 3:2 (20:25, 24:26, 26:24, 25:18, 15:12)

Giacomini Budowlani Toruń - Pałac Bydgoszcz 3:1 (22:25, 27:25, 25:13, 25:16)

Impel Wrocław - PTPS Piła 3:0 (25:22, 25:20, 25:18)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3 (13:25, 13:25, 17:25)

Grot Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (25:20, 25:14, 25:22)

Atom Trefl Sopot - KSZO Ostrowiec SA 0:3 (23:25, 25:27, 15:25) ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów - rozegrany zostanie 15 grudnia Terminarz 11. kolejki Orlen Ligi:

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Atom Trefl Sopot / 10.12, godz. 17:00.

PTPS Piła - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza / 10.12, godz. 18:00.

Legionovia Legionowo - Giacomini Budowlani Toruń / 10.12, godz. 18:00.

Developres SkyRes Rzeszów - BKS Profi Credit Bielsko-Biała / 10.12, godz. 18:00.

Chemik Police - Grot Budowlani Łódź / 11.12, godz. 14:45.

Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław / 11.12, godz. 17:00.

KSZO Ostrowiec - ŁKS Commercecon Łódź / 12.12, godz. 18:00. Tabela Orlen Ligi: