Serie A: zaskakująca porażka wicelidera tabeli

W lidze włoskiej rozpoczęła się runda rewanżowa fazy zasadniczej. W pierwszej kolejce (a zarazem 14. kolejce całej fazy zasadniczej) prawie wszyscy faworyci łatwo wygrali swoje spotkania i utrzymali się w czołówce tabeli.

Ola Piskorska
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki

W sobotę rozegrano pierwszy mecz 14. kolejki Serie A, w którym Calzedonia Werona stoczyła bardzo zacięty pojedynek z Top Volley Latiną. Ostatecznie podopieczni trenera Andrei Gianiego dopisali trzy cenne punkty do swojego dorobku, ale aż trzy sety z czterech były grane na przewagi. Zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim dobrej postawie równo grającego atakującego Mitara Djurica, bo wspomagający go w ataku Uros Kovacević miewał słabsze momenty.

W niedzielę odbyły się wszystkie pozostałe spotkania, w których raczej łatwo wygrywali faworyci. Jedynym wyjątkiem jest zaskakująca porażka Diatec Trentino, które ugrało tylko punkt z ekipą z dolnej połowy tabeli. Trydentczycy prowadzili już 2:1 w meczu, ale nieoczekiwanie w ostatnich dwóch partiach zostali wręcz rozbici. Ta porażka kosztowała ich spadek w tabeli o jedno miejsce.

Więcej wkrótce.

Wyniki 14. kolejki włoskiej Serie A:

Biosì Indexa Sora - Azimut Modena 0:3 (17:25, 16:25, 18:25)

Tonno Callipo Vibo Valentia - Diatec Trentino 3:2 (17:25, 23:25, 25:23, 25:17, 15:7)

Revivre Milano - Exprivia Molfetta 3:1 (22:25, 25:17, 25:21, 25:19)

Calzedonia Verona - Top Volley Latina 3:1 (33:31, 25:23, 21:25, 26:24)

Bunge Ravenna - Kioene Padova 3:1 (25:17, 35:37, 25:14, 25:21)

Cucine Lube Civitanova - Gi Group Monza 3:0 (25:23, 25:14, 25:20)

Sir Safety Conad Perugia - LPR Piacenza 3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:14)