Pałac - Grot Budowlani: trzy punkty pod łódzką choinkę

To było gładkie zwycięstwo Grot Budowlanych, choć siatkarki z Łodzi zadbały o to, by kibice w Łuczniczce się nie nudzili. W przedświątecznym meczu 13. kolejki Orlen Ligi podopieczne Błażeja Krzyształowicza pokonały na wyjeździe Pałac Bydgoszcz 3:0.

Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Łodzianki w poniedziałek straciły punkt w rywalizacji z PTPS-em Piła, przez co zwiększyły stratę do liderującego Chemika Police. Bydgoszczanki z kolei przegrały na wyjeździe w trzech partiach z Tauronem MKS w Dąbrowie Górniczej.

W premierowej odsłonie ekipa gości dwa razy uciekała rywalkom na kilka punktów, ale też dwukrotnie Pałacanki łapały z nimi kontakt. Rozpoczęło się od prowadzenia Grot Budowlanych Łódź 7:3, lecz później zepsuły trzy kolejne ataki. Później jednak miejscowym przytrafił się przestój w przyjęciu, a w polu zagrywki znajdowała się wówczas Julia Twardowska.

Ten set nie miałby większej historii, gdyby nie to, że przy stanie 21:18 dla łodzianek w polu zagrywki pojawiła się w polu zagrywki Marlena Pleśnierowicz. Bydgoska rozgrywająca zaliczyła trzy bardzo dobre zagrywki i doprowadziła do remisu. Problem w tym, że dwie kolejne piłki ekipa Pałacu posłała w aut, a seta zakończyła Paulina Bałdyga nieudanym serwisem.

Drugą partię podopieczne Błażeja Krzyształowicza również rozpoczęły od zrywu, i to nawet bardziej efektownego niż kilkanaście minut wcześniej, bo prowadziły już 4:0 i 7:1. Znów jednak wypuściły z rąk tę przewagę popełniając serię błędów w ataku. W secie, który toczył się spokojnie swoim tempem pojawiła się odrobina nerwów, bo momentalnie ze stanu 13:19 zrobił się remis po 19. Końcówka seta należała jednak już do Kai Grobelnej, która powiodła łódzki zespół do wygranej 25:22.

Marek Heyducki

Po dziesięciu minutach przerwy zespół gości wyszedł nieco rozprężony, bo wygrał tylko trzy z pierwszych dziewięciu akcji trzeciej partii zdołały rozstrzygnąć na swoją korzyść. Po przerwie na żądanie trenera Krzyształowicza Grobelna wraz z Julią Twardowską kilkoma silnymi i skutecznymi atakami pomogły wrócić przyjezdnym na właściwe tory.

Zdarzył się co prawda moment, w którym Pałacanki znów zrównały się z rywalkami liczbą punktów, ale od tego momentu zdobyły już tylko 2 oczka. Po triumfie do 20. Siatkarki z "betkami" na koszulkach mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3:0 w całym spotkaniu i z uśmiechami na ustach rozjechać się do swoich rodzin na Święta Bożego Narodzenia.

Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 22:25, 16:25)

Pałac: Pleśnierowicz, Kuligowska, Ziółkowska, Jagodzińska, Maternia, Misiuna, Nowakowska (libero) oraz Portalska (libero), Krawulska, Krzywicka, Bałdyga, Dąbrowska.

Grot Budowlani: Vincourova, Beier, Pycia, Grobelna, Twardowska, Polańska, Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc, Grajber.

MVP: Kaja Grobelna (Grot Budowlani).

Czy Pałacanki odzyskają formę z początku sezonu i zagrożą jeszcze czołowej piątce Orlen Ligi?