Cuprum - BBTS: ważne odrodzenie Marcusa Boehme

Dzięki piątkowej wygranej Cuprum Lubin umocniło się w PlusLidze na szóstym miejscu. Zespół Gheorghe Cretu pewnie pokonał BBTS Bielsko-Biała (3:0), a nagrodę MVP otrzymał środkowy dolnośląskiego klubu - Marcus Boehme.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / Olga Król
Cuprum i BBTS po raz drugi w sezonie dzieliła duża przepaść. Zespół z Bielska-Białej miewał momenty dobrej gry i postawił się miejscowym w pierwszej odsłonie meczu, ale ostatecznie nie ugrał w Lubinie żadnego seta.

Do końcowego wyniku ogromną cegiełkę dołożył Marcus Bohme, który wrócił do formy i regularnie karcił przyjezdnych zagrywką. Reprezentant Niemiec posłał na stronę przeciwnika pięć asów serwisowych, w tym aż cztery z rzędu w drugim secie. Środkowy dołożył do swojego dobytku jeszcze trzy bloki oraz pięć udanych ataków na sześć prób.

Jeśli chodzi o ofensywę, Cuprum wyraźnie przeważało w tym elemencie. Duży wpływ na lepszą postawę w ataku miało bardzo dobre przyjęcie Miedziowych, o które należycie dbał Keith Pupart. W bielsko-bialskich barwach najlepiej zaprezentował się zdobywca dwunastu punktów, Bartosz Janeczek.