Impel - ŁKS Commercecon: beniaminek ponownie urwie punkty wrocławiankom?

W ramach 15. kolejki Orlen Ligi zespół z Wrocławia będzie podejmował ŁKS Commercecon. Pierwsze starcie obu drużyn rozstrzygnęło się dopiero w piątym secie, w którym to lepsza okazała się ekipa z Łodzi.

Katarzyna Smelik
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Nie da się ukryć, że łódzki kolektyw nie będzie faworytem niedzielnego starcia. Chociaż beniaminek tegorocznych rozgrywek zaskoczył na początku sezonu, zwyciężając w pięciu setach z Impelem, to jednak w tabeli obie ekipy dzieli spora odległość.

Po czternastu kolejkach, ŁKS Commercecon w tabeli zajmuje ósme miejsce. Ostatni mecz siatkarki z Łodzi wygrały po pięciosetowym boju z Giacomini Budowlanymi Toruń. Schodząc na dziesięciominutową przerwę, zawodniczki miały na swoim koncie dwa przegrane sety. Po niepomyślnie rozegranych partiach, zmobilizowane przystąpiły do kolejnych odsłon spotkania doprowadzając do tie-breaka, gdzie ostatecznie postawiły kropkę nad "i".

Przyjezdne spore nadzieje pokładają w Izabeli Kowalińskiej, która w starciu z toruniankami poprowadziła swoją ekipę do zwycięstwa, odnotowując na swoim koncie aż dwadzieścia sześć "oczek".

Do pierwszego starcia z beniaminkiem, wrocławianki podchodziły bez dwóch kluczowych zawodniczek - atakującej Joanny Kaczor oraz środkowej Agnieszki Kąkolewskiej. Po dwóch przegranych setach potrafiły się odbudować i doprowadzić do tie-breaka. W piątej partii zabrakło jednak sił, by sprostać łodziankom.

Początkowe problemy podopiecznych Marka Solarewicza szybko minęły i obecnie Impel lokuje się na drugiej pozycji w tabeli, posiadając na swoim koncie trzydzieści trzy punkty. Siatkarki chcą podtrzymać swoją dobrą passę, bowiem w ostatnich pięciu kolejkach Orlen Ligi triumfowały. W pierwszym spotkaniu rozpoczynającym rundę rewanżową, ekipa z Wrocławia zmierzyła się z KSZO. Zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego dzielnie, jak równy z równym walczyły z wyżej notowanym rywalem. Ostatecznie czterosetowy bój zwyciężył zespół z Dolnego Śląska.

- Myślę, że wszystkie sety pokazały, że to był trudny dla nas mecz. KSZO zaprezentował się bardzo fajnie. Zmienił trochę swoją taktykę gry, coś czego wcześniej nie robił i trochę nas tym zaskoczył. Cieszy nas, że mając trudniejsze warunki i tak wygrywamy. To jest dla nas bardzo budujące - oceniał ostatnie spotkanie Solarewicz.

Impel Wrocław - ŁKS Commercecon Łódź / niedziela, 8 stycznia 2017 r., godz. 17:00

Kto zwycięży w spotkaniu Impel - ŁKS Commercecon?