Japonia: Michał Kubiak powrócił do gry w wielkim stylu, ale Pantery poległy. Kosmiczny mecz Igora Omrcena!

Po kilkunastodniowej przerwie, siatkarze japońskiej V League powrócili do walki o ligowe punkty. Powodów do zadowolenia nie mieli sympatycy Panasonic Panthers. Mimo że do gry wrócił Michał Kubiak, lider rozgrywek przegrał swoje spotkanie 2:3.

Jacek Pawłowski
Michał Kubiak Materiały prasowe / Facebook / Klub Miłośników Dzików / Na zdjęciu: Michał Kubiak
Michał Kubiak pod koniec listopada, podczas meczu Panasonic Panthers z FC Tokio, nabawił się kontuzji. Kapitan reprezentacji Polski naderwał mięsień łydki, w związku z czym niezbędna okazała się kilkutygodniowa przerwa w treningach. Na początku 2017 roku kapitan reprezentacji Polski wrócił do pełnych zajęć ze swoją drużyną. Wcześniej brał udział w treningach, ale nie wykonywał wszystkich ćwiczeń na pełnych obrotach.

W sobotę lider Panasonic Panthers po raz pierwszy od kilku tygodni pojawił się parkiecie. W konfrontacji z Toyoda Gosei Polak rozpoczął mecz w wyjściowej szóstce, kończąc rywalizację z 20 punktami na koncie. Nasz zawodnik atakował ze skutecznością 40,5 procenta (17/42). Dorobek ten uzupełniły 2 punktowe bloki oraz 1 as serwisowy (1/18).

28-latek bardzo dobrze radził sobie w przyjęciu zagrywki, notując skuteczność 53,6 procent. Biorąc pod uwagę fakt, że Kubiak odbierał serwis aż 56 razy, można powiedzieć, że Polak błyskawicznie wrócił do pełni formy.

Znakomita gra polskiego siatkarza jednak nie wystarczyła, bowiem "kosmiczny mecz" zagrał Igor Omrcen. Chorwat w pięciosetowym starciu atakował aż 71 razy i zdobywając 45 punktów poprowadził Toyoda Gosei do wygranej po tie-breaku!