Najlepsza szóstka 16. kolejki Orlen Ligi według portalu WP SportoweFakty

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty
WP SportoweFakty
zdjęcie autora artykułu

Redakcja portalu WP SportoweFakty wybrała najlepszą szóstkę 16. kolejki Orlen Ligi (bez meczu Legionovia - Chemik, który zostanie rozegrany 23 lutego). Zobacz, które zawodniczki znalazły się w tym zestawieniu.

Rozgrywająca: Marlena Pleśnierowicz (Pałac Bydgoszcz) [3]*

Pałac Bydgoszcz w trzech setach uporał się z PTPS-em Piła, a bardzo dobre zawody rozegrała Marlena Pleśnierowicz, która zapracowała sobie na statuetkę dla MVP spotkania. Zawodniczka ekipy z Bydgoszczy starała się umiejętnie kierować poczynaniami swojego zespołu, grała ona dość kombinacyjnie i często gubiła blok rywalek. Mocną stroną Pleśnierowicz była również zagrywka, którą zdobyła bezpośrednio dwa punkty.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki.[nextpage]

Atakująca: Izabela Kowalińska (ŁKS Commercecon Łódź) [2]*

ŁKS Commercecon Łódź w ostatniej serii gier w Orlen Lidze sprawił niespodziankę, pokonując uczestnika Ligi Mistrzyń - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza (3:1). Ciężar gry w tym starciu wzięła na siebie Izabela Kowalińska, która wykonała aż 68 ataków, a w sumie zdobyła 28 punktów (23-atak, 3-blok, 2-zagrywka). W głównej mierze dzięki niej łodzianki wywalczyły cenny komplet punktów.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki.[nextpage]

I środkowa: Katarzyna Mróz (Developres SkyRes Rzeszów) [1]*

Developres SkyRes Rzeszów pokonał po tie-breaku Polski Cukier Muszyniankę Muszyna, zaś królową bloku podczas tej batalii okazała się Katarzyna Mróz, która zdobyła tym elementem 10 punktów. Do tego dołożyła ona 6 punktów wywalczonych atakiem i 1 as serwisowy. W sumie Mróz zapisała na swoim koncie 17 oczek.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki.[nextpage]

II środkowa: Sylwia Pycia (Grot Budowlani Łódź) [2]*

Drużyna Grot Budowlanych Łódź uporała się na wyjeździe z KSZO (3:2), a pewnym punktem swojego zespołu była doświadczona środkowa Sylwia Pycia. Zawodniczka łodzianek był trudna do zatrzymania dla rywalek (77-procentowa skuteczność w ataku) oraz nieźle radziła sobie w bloku (2 pkt) i na zagrywce (1 pkt). Łącznie Pycia zdobyła 13 punktów.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki.[nextpage]

I przyjmująca: Natalia Mędrzyk (Impel Wrocław) [2]*

Impel Wrocław w czeterch partiach rozprawił się z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała, natomiast bardzo dobre zawody rozegrała siatkarka przyjezdnych, Natalia Mędrzyk. Zawodniczka wrocławianek udanie poczynała sobie w ofensywie (52-procentowa skuteczność w ataku) i niemal bezbłędnie przyjmowała zagrywki przeciwniczek. W sumie Mędrzyk zapisała na swoim koncie 19 punktów (12-atak, 4-zagrywka, 3-blok).

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki.[nextpage]

II przyjmująca: Marina Cvetanović (Polski Cukier Muszynianka Muszyna) [3]*

Co prawda Polski Cukier Muszynianka Muszyna przegrał z Developresem SkyRes Rzeszów 2:3, ale niewiele można zarzucić Marinie Cvetanović. Zawodniczka zespołu z Muszyny zdobyła 20 punktów, atakując z 45-procentową skutecznością. Natomiast przyjmowała ona dokładnie na poziomie 50 procent.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki.[nextpage]

Libero: Krystyna Strasz (ŁKS Commercecon Łódź) [2]*

ŁKS Commercecon okazał się lepszy od MKS-u Dąbrowa Górnicza, zaś swoją sporą cegiełkę do triumfu łodzianek dołożyła Krystyna Strasz. Libero łódzkiego zespołu była bezbłędna w przyjęciu zagrywki i nieźle grała w defensywie.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki.[nextpage]

Ławka rezerwowych: Micha Hancock (Impel Wrocław), Rebecca Pavan (Giacomini Budowlani Toruń), Monika Ptak (Impel Wrocław), Magdalena Hawryła (Developres SkyRes Rzeszów), Patrycja Polak (Giacomini Budowlani Toruń), Dorota Ściurka (KSZO Ostrowiec SA), Natalia Krawulska (Pałac Bydgoszcz).

Źródło artykułu: