Kelsey Robinson znów trafiła do Conegliano

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Siatkówka
Materiały prasowe / Siatkówka
zdjęcie autora artykułu

Amerykańska przyjmująca wróciła do Imoco Volley Conegliano po kilku miesiącach spędzonych w lidze chińskiej. To druga siatkarka z USA, która zasiliła niedawnego rywala Chemika Police w Lidze Mistrzyń.

Reprezentantka USA mogła zmienić barwy w ciągu wciąż trwających rozgrywek chińskiej ekstraklasy, jako że jej klub Beijing BAW zajął dopiero siódme, przedostatnie miejsce po fazie zasadniczej ligi i nie zakwalifikował się do jej kolejnej fazy. Imoco Volley Conegliano, które od dawna szukało wzmocnień na chińskim rynku, skorzystało z okazji i podpisało kontrakt z zawodniczką, która w sezonie 2015/2016 przyczyniła się wraz z Megan Easy do zdobycia przez Pantery mistrzostwa Włoch.

Wcześniej do ekipy dowodzonej przez Davide Mazzantiego dołączyła atakująca Nicole Fawcett, która zastąpiła Berenikę Tomsię. Polka w połowie obecnego sezonu Serie A kobiet zmieniła klub na Saguella Team Monza, oficjalnie z powodu kontuzji pleców i niezadowalającego stanu fizycznego. Co ciekawe, w kolejnej ligowej kolejce nowy zespół Tomsi zagra... właśnie z Imoco Volley Conegliano i nie jest wykluczone, że reprezentantka Polski wyjdzie wyjściowym składzie i zmierzy się z Katarzyną Skorupą i innymi koleżankami z byłego klubu.

Kelsey Robinson nie zagra w tym spotkaniu; klub z Conegliano podał informację, że brązowa medalistka ostatnich igrzysk olimpijskich dotrze do Włoch w przyszłym tygodniu i powinna być gotowa na ligowe spotkanie z Sudtirol Bolzano.

ZOBACZ WIDEO De Giorgi o decyzji PZPS: Poczułem radość i dumę

Źródło artykułu: