LM: pierwszy triumf Istanbul BBSK

W meczu 4. kolejki grupy A siatkarskiej Ligi Mistrzów Istabul BBSK wygrał z belgijskim Noliko Maaseik 3:1. Dla tureckiej drużyny było to pierwsze zwycięstwo w obecnej edycji tych prestiżowych rozgrywek.

Łukasz Witczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Po trzech kolejkach obie drużyny miały jeszcze szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek. W nieco lepszej sytuacji było Noliko Maaseik, które na swoim koncie miało jedno zwycięstwo - właśnie nad Istanbul BBSK. Turecka drużyna zanotowała komplet porażek i nie mogła sobie pozwolić na kolejną wpadkę.

Po dwóch partiach na tablicy wyników był remis. Pierwszą odsłonę zdominowali gospodarze, którzy szybko uzyskali kilka "oczek" przewagi i kontrolowali wydarzenia na boisku. O ofensywnej sile tureckiego zespołu stanowił William Price. W drugim secie role na boisku się odwróciły. To goście dominowali, a siatkarze Istanbul BBSK mieli duże problemy z przyjęciem zagrywek rywali.

Trzecia odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. W niej gra długo toczyła się punkt za punkt, a żaden z zespołów nie był w stanie wywalczyć sobie bezpiecznej przewagi. W końcówce trzy "oczka" zaliczki uzyskali gospodarze i nie dali sobie wyszarpać wygranej.

Po triumfie w trzeciej partii Turcy poczuli szansę na odniesienie pierwszego zwycięstwa w obecnej edycji Ligi Mistrzów. W czwartym secie znów lepiej spisywali się w ataku i przyjęciu. Belgijski zespół nie potrafił odrobić strat i musiał uznać wyższość rywal. Dodajmy, że w składzie gości znalazł się Nikodem Wolański, który w niewielkim wymiarze czasu pojawił się na parkiecie.

Istanbul BBSK - Noliko Maaseik 3:1 (25:19, 19:25, 25:22, 25:18)

Istanbul BBSK: Antanowicz, Hayirli, Eksi, Price, Cosković, Matić, Sonat (libero) oraz Peksen.

Noliko: Maan, Skladany, Vigil, Bruno, Rychlicki, Colson, Santucci (libero) oraz Bontje, Wolański.