Asseco Resovia zablokowała lubinian

Pięć emocjonujących setów zgotowali swoim kibicom w rzeszowskim Podpromiu siatkarze Asseco Resovii. Dopiero w tie-breaku postawili kropkę nad "i" pokonując Cuprum Lubin.

Katarzyna Smelik
WP SportoweFakty / Olga Król

Kibice rzeszowskiego kolektywu nie mogą ostatnimi czasy narzekać na brak emocji podczas meczów rozgrywanych przez ich drużynę. Asseco Resovia w pojedynku 20. kolejki PlusLigi stoczyła pełne napięcia, pięciosetowe spotkanie z Cuprum Lubinem. Gospodarze po dwóch wygranych setach w kolejnych partiach musieli uznać wyższość swoich rywali. O zwycięstwie podopiecznych Andrzeja Kowala zadecydował dopiero tie-break.

Rzeszowianie, chociaż całą potyczkę wygrali, to w ofensywie prezentowali się słabiej od swoich rywali. Wicemistrzowie Polski skończyli zaledwie 45 proc. ataków, popełniając przy tym aż dziesięć błędów. Ich przeciwnicy zanotowali za to 52 proc. skuteczność i pomylili się przy tym tylko sześć razy.

Gospodarze królowali w bloku. Przez pięć setów udało im się aż szesnaście razy zatrzymać lubinian na siatce. Prym w tym elemencie wiódł Marcin Możdżonek, który nie przez przypadek otrzymał statuetkę MVP. Środkowy zapisał na swoje konto siedem skutecznych "czap".

Asseco Resovia po dwóch setach prowadziła 2:0 i kibice Pasów liczyli, że ten mecz rozstrzygnie się w trzeciej odsłonie. Wybił im to z głowy Łukasz Kaczmarek, który rozstrzelał rzeszowian swoją zagrywką. Stając za linią 9. metra posłał serię kąśliwych serwisów w stronę rywali. Pięć asów serwisowych z rzędu całkowicie wybiło z rytmu gospodarzy, dzięki czemu Cuprum gładko wygrało trzecią partię.

Kaczmarek brylował nie tylko w polu serwisowym. Zawodnik z Lubina w całym meczu zdobył 26 "oczek", utrzymując 45 proc. efektywność. Po stronie ekipy z Podkarpacia najwięcej punktów zanotował Gavin Schmitt.