Liga Mistrzyń: Azerrail Baku wygrał i zmniejszył szanse Polek

Siatkarki Azerrailu Baku umocniły się na pozycji wicelidera w grupie C Ligi Mistrzyń. Po zwycięstwie 3:0 z Saint Raphael Volley mają na koncie dziewięć punktów. To zła wiadomość dla przedstawicieli Orlen Ligi.

Azerrail Baku miał tylko jeden moment zawahania w pierwszym secie, gdy nie poradził sobie z serią zagrywek przyjezdnych i trener Famil Aghajew zażądał przerwy. Po ucieczce z niewygodnego ustawienia Azerki odbudowały przewagę i wygrały 25:20. Posłały w tej partii pięć asów serwisowych, a w drugiej nie zwolniły dłoni.

Najdłużej wprowadzały piłkę do gry Malika Kanthong, Danica Radenković i Katerina Żidkowa. Drużyna z Saint-Raphael popełniała wiele błędów w przyjęciu, przez co trudno było ocenić jej grę w innych elementach. Azerrail zbierał punkty pewnie, a ten na 25:11 zdobył z przechodzącej piłki po nieudanym odbiorze rywalek. To było idealne podsumowanie seta.

Motorem napędowym w ofensywie Azerrailu była Żidkowa, która zdobyła 19 punktów. Po stronie Francuzek żadna siatkarka nie miała nawet połowy tego dorobku, a atakująca wykorzystała 2 z 16 piłek. Cała drużyna z Baku była o 23 procent skuteczniejsza w ataku. W trzecim secie dopełniła dzieła zniszczenia i ponownie zwyciężyła 25:11.

W grupie C prowadzi z kompletem punktów Fenerbahce SK Stambuł. Dzięki zwycięstwu 3:0 Azerki umocniły się na 2. miejscu w tabeli z dziewięcioma oczkami na koncie. To zmniejsza szanse na awans Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, który rywalizuje w tej samej grupie, a także Chemika Police, ponieważ do fazy pucharowej wejdzie tylko połowa drużyn z drugich miejsc. Saint Raphael Volley jest na dnie tabeli bez szans na awans.

Azerrail Baku - Saint Raphael Volley 3:0 (25:20, 25:11, 25:11)

Azerrail: Abdulazimowa (5), Kanthong (5), Bokan (5), Dobi (8), Radenković (5), Żidkowa (19), Mammadowa (libero) oraz Gurbanowa (3), Alijewa, Bettendorf (5), Moim (1)

Saint Raphael: Camera (2), Smidowa (7), Gomiero (8), Michel (7), Menghi (5), Abrhamowa (3), Giardino (libero) oraz Andriamaherizo, Novotni-Kasić, Pelaprat, Reichert Clementelle