Puchar Challenge: znamy półfinalistów. Wśród nich jest zespół Zbigniewa Bartmana

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / galatasaray.org /
Materiały prasowe / galatasaray.org /

W rewanżowych meczach ćwierćfinału Pucharu Challenge obyło się bez niespodzianek. Faworyci pewnie zapewnili sobie awans, w tym Galatasaray Zbigniewa Bartmana.

Już w poprzednim meczu zespół Zbigniewa Bartmana zrobił duży krok w stronę półfinału. Wygrana 3:0 dawała duży spokój przed rewanżem. Tylko w pierwszym secie było trochę nerwów, potem Galatasaray spokojnie wygrało dwie kolejne partie. Polak był jednym z głównych ojców sukcesu. Zdobył 15 punktów przy 60 proc. skuteczności w ataku.

W środowy wieczór awans do 1/2 finału Pucharu Challenge zapewnił sobie również drugi turecki zespół, Ziraat Bankasi Ankara. Prowadzeni przez Fernando Beniteza gracze, łatwo rozprawili się z Holendrami z Apeldoorn w trzech setach.

Z kolei już we wtorek historycznego wyczynu dokonało Chaumont. Podopieczni Silvano Prandiego w rewanżu uporali się 3:1 ze słowackim Spartakiem Myjava i po raz pierwszy w historii zagrają w półfinale europejskiego pucharu. Dla zespołu, który dopiero trzeci sezon walczy na europejskich parkietach, a dopiero piąty w najwyższej klasie rozgrywkowej, jest to duże osiągnięcie.

Tego samego dnia awans do najlepszej czwórki zapewnił sobie Fakieł Nowy Urengoj. Rosyjski zespól pozwolił swoim rywalom na zdobycie zaledwie 42 małych punktów. Zbombardował Norwegów 12 asami i miał aż 73 proc. skuteczności w ataku.

Wyniki meczów rewanżowych 1/4 finału Pucharu Challenge:

Viking Tif Bergen - Fakieł Nowy Urengoj 0:3 (13:25, 18:25, 11:25) Galatasaray HDI Sigorta Stambuł - Maccabi Tel Awiw 3:0 (27:25, 25:19, 25:17) Chaumont VB - Spartak Myjava 3:1 (25:17, 25:20, 22:25, 25:23) Ziraat Bankasi Ankara - Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

Pary półfinałowe: Fakieł Nowy Urengoj - Galatasaray Stambuł Chaumont VB 52 - Ziraat Bankasi Ankara

Półfinały (mecz i rewanż) zostaną rozegrane w dniach 29 marca - 16 kwietnia.

Czy zespół Zbigniewa Bartmana awansuje do finału Pucharu Challenge?