KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Znana przyszłość trenera Andrzeja Kowala w Asseco Resovii Rzeszów

Szkoleniowiec Andrzej Kowal zapowiedział, że chciałby wypełnić kontrakt w Asseco Resovii Rzeszów i przestanie być trenerem tego zespołu po sezonie 2017/2018.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Andrzej Kowal WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Andrzej Kowal
Kowal związany jest z Resovią od lat dziewięćdziesiątych, gdyż najpierw był zawodnikiem tego klubu (1991-1996 i 1998-2002), a od 2002 roku pracuje w tym klubie jako trener. Samodzielnie prowadzi rzeszowian nieprzerwanie od 2011 roku.

Pod wodzą Andrzeja Kowala rzeszowska ekipa wywalczyła między innymi trzy złote i dwa srebrne medale w PlusLidze oraz srebro w Lidze Mistrzów.

- Kontrakt mam ważny do następnego sezonu i będę chciał go wypełnić. Jeśli wyniki tego wypadną dobrze, to naturalnie łatwiej pracować w kolejnym sezonie. Na pewno będzie on moim ostatnim. Myślę, że liczba lat, którą spędziłem w Rzeszowie jako trener jest wystarczająco wysoka - powiedział Kowal w rozmowie ze sport.pl.

Na Andrzeja Kowala dość często spadała fala krytyki po kilku słabszych występach jego podopiecznych. - Ostatnią rzeczą, którą mogę zrobić, to przejąć się pesymistami - ludźmi, którzy w życiu za wiele nie osiągnęli, i dla których jedyną satysfakcją jest krytykowanie innych. Z rzeszowskim zespołem trzy razy sięgnąłem po mistrzostwo Polski, dwukrotnie byliśmy wicemistrzami kraju, czyli w ciągu pięciu ostatnich lat wystąpiliśmy we wszystkich finałach. To jest dla mnie wystarczającą odpowiedzią na hejt. Nie siedzę w internecie, nie czytam takich wpisów, ponieważ one po prostu mnie nie interesują. Skupiam się na sobie, na pracy i to jest dla mnie najważniejsze. Zachęcam jednak, by pamiętać, że zespół powinno się oceniać dopiero po sezonie - stwierdził opiekun Pasów.

ZOBACZ WIDEO Tego nie uczą na kursach prawa jazdy. Zobacz, jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach na drodze
Czy Andrzej Kowal to jeden z dwóch najlepszych polskich trenerów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
sport.pl
Komentarze (24)
 • Riorwar Zgłoś komentarz
  Mam jedno pytanie do zwolenników Kowala. Ile razy Resovia z Kowalem w roli trenera pokonała silnego przeciwnika w Europie? Tylko raz, jak wyeliminowali Nowosybirsk (jeszcze kiedyś wygrali z
  Czytaj całość
  Fenerbahce, ale nie wiem, czy to na pewno przeciwnik z najwyższej półki). Gdyby tam też wyniki Kowala broniły, to nie chciałbym, żeby odchodził. Niestety, tam wyniki i styl już go nie bronią. Myślę, że wszyscy doskonale pamiętają popisy przeciwko Budvie. W PP też nic ciekawego Kowal nie ugrał.
  • Olwap Zgłoś komentarz
   Mnie w tej całej "Kowalowej telenoweli" zastanawia bierność p. Górala. Jak prześledzimy jak prezentowała się RR w tych kilku sezonach pod wodzą Kowala to ja dochodzę do wniosku, że
   Czytaj całość
   zadowalająco grała tylko w sezonie 14/15 - wyeliminowanie Nowosybirska itd. W pozostałych sezonach o ile w +L było w miarę ok, o tyle w LM było cienko albo nawet bardzo cienko. A ja wychodzę z założenia, że dla drużyny z największym budżetem w Polsce celem nadrzędnym powinny być sukcesy w Europie - liga powinna być niejako jedynie przystankiem w trakcie sezonu. Tymczasem obserwując działania p. Górala i Górskiego odnoszę wrażenie że dla nich 1/2 miejsce w +L + awans do LM jest wynikiem satysfakcjonującym. Teoretycznie mają do tego prawo - to p. Góral wykłada pieniądze i ma prawo mieć tylko takie oczekiwania. Tylko według mnie jest to błędne podejście - dla zespołu który co sezon dysponuje relatywnie dużymi pieniędzmi celem powinna być LM. Nie bardzo mogę zrozumieć jaką logiką kieruje się przede wszystkim p. Góral. Wydaje mi się że Góral traktuje RR czysto biznesowo - inwestuje pieniądze chcąc wypromować markę Asseco a to czy RR będzie w +L 1 czy 2 jest dla niego sprawą drugorzędną. Tym bardziej w LM - dojdziemy do F4 - fajnie, wyjdziemy z grupy i odpadniemy - mówi się trudno. Nie czuję u włodarzy RR specjalnego parcia na osiągnięcie wyniku sportowego. Gdyby takie parcie mieli to Kowala już dawno by w RR nie było. Samo to że p. Góral tak rzadko wypowiada się w mediach pokazuje że on nie specjalnie przejmuje się dokonaniami sportowymi RR. Porównajmy go np. do Bertusa z Vive - Bert przecież też jest biznesmenem, ale wszyscy widzimy jego zaangażowanie w drużynę - bardzo często udziela wywiadów, potrafi podjąć zdecydowane kroki mające na celu poprawę szeroko pojętej efektywności klubu/drużyny. Tymczasem ostatnia wypowiedź p. Górala odnośnie drużyny RR pochodzi chyba z okolic października 2016 roku. Następna pewnie pojawi się w okolicach końca sezonu - trochę mało czyż nie? Mam wrażenie że w Rzeszowie wytworzyło się swego rodzaju kółko wzajemnej adoracji - jest w miarę ok, interes się kręci, co roku zmienimy paru zawodników i jakoś ten interes się będzie kręcić. Ja się z takim podejściem do prowadzenia klubu SPORTOWEGO kompletnie nie zgadzam.
   • jendrula Zgłoś komentarz
    Co by nie powiedzieć o Kowalu i to co napiszę pewnie narażę się wielu kibicom. Nie jestem fanem Kowala i moim zdaniem czas Kowala dobiega końca w Resovii, ale nie zasłużył sobie na taki
    Czytaj całość
    złośliwy hejt na jego osobę.Pisanie że ten czy inny trener zrobiłby więcej niż Kowal to takie wróżenie z wusów. Przed Kowalem był Travica uznany trener w Europie i co zdobył ? Niestety trenera rozlicza z wyników i Kowal te wyniki ma, no może nie takie jak chcą kibice.My kibice mamy wyobrażenie tylko to co widzimy na meczach, ale to tylko jeden z elementów prowadzenia zespołu.Prawie wszyscy znawcy na forach nie poradzili by sobie nawet w prowadzeniu drużyny 4 czy 5 ligowej.Krytyka owszem jest potrzebna, ale nie złośliwy hejt. Jak Kowal odejdzie z Resovii to w niedługim czasie pojawią się głosy i transparenty ,,Kowal wróć" Pożyjemy i zobaczymy.
    • siatkanet Zgłoś komentarz
     W wywiadzie Kowal powiedział że jesteście miernoty i nieudacznicy życiowi a wy dalej ujadacie ( Ahmed Pol Wiesia K itp do roboty nieudacznicy a nie ujadać )
     • Ahmed Pol Zgłoś komentarz
      Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ten partacz tak łatwo od cycka nie odejdzie będzie doił dotąd dopóki się da a jak został jeszcze rok to konto się powiększy o ładną
      Czytaj całość
      sumkę a kibice???? a ch... z kibicami!!!!!!!!!! pozostawienie tej miernoty uważam za jakąś wyszukaną perwersję ze strony Górala ale to jego ogródek więc będzie jak co roku 3/4 składu do wymiany ( już figurują jak wolni na stronie LZ sport pro) i budowa następnej "potęgi siatkarskiej"
      • Wiesia K. Zgłoś komentarz
       Arogant nie widzący własnych błędów i lekceważący kibiców ! Po przeczytaniu całego wywiadu - równie dobrze mógł powiedzieć otwartym tekstem : "Durni kibice mam was gdzieś ,klub
       Czytaj całość
       też się z wami nie liczy ,wasze zdanie nas nie obchodzi - nie podoba się, to spadajcie ! " Szkoda mi ludzi ,którzy za karnety płacą najwięcej w Pluslidze i będą musieli go oglądać jeszcze kolejny sezon .
       • Tak myślę. Zgłoś komentarz
        Otóż nie,Panie trenerze Kowal.Najważniejsze jest to,jak gra zespół przez CAŁY SEZON,bo za to Pan i zawodnicy bierzecie pieniądze,a Pan za to wszystko odpowiada,a nie to ,czy zespół
        Czytaj całość
        zepnie tyłki na dwa,trzy mecze w plej ofach.Zdobył pan trzy tytuły M.P. ,bo miał Pan kupę szczęścia,dla przypomnienia ćwierćfinał ze Skrą,gdzie dwie piłki w taj breku w piątym meczu decydowały,kto zagra w półfinale,a kto o piąte miejsce w lidze,a ponadto miał Pan wybitnych grajków jak GROZER,ACHREM,czy IGNACZAK.Szczyci się Pan tym,że RESOVIA grała w ostatnich pięciu finałach,a cóż to za osiągnięcie,skoro dysponuje najwyższym budżetem w lidze,a co za tym idzie najlepszymi zawodnikami?Dla przypomnienia Panie Kowal,SKRA była siedmiokrotnym M.P. z rzędu i tak sobie myslę,że gdyby Resovia miała dużo lepszego trenera,to z takim budżetem i personalnym składem była by podobnym HEGEMONEM jak dawniej SKRA.
        • ferdynand Zgłoś komentarz
         1/ "Ostatnią rzeczą, którą mogę zrobić, t przejąć się pesymistami - ludźmi, którzy w życiu za wiele nie osiągnęli, i dla których jedyną satysfakcją jest krytykowanie
         Czytaj całość
         innych." . typowa odpowiedź "nieruszalnego" : krytykujesz = jesteś nieudacznikiem ... . 2/ " Z rzeszowskim zespołem trzy razy sięgnąłem po mistrzostwo Polski, dwukrotnie byliśmy wicemistrzami kraju, czyli w ciągu pięciu ostatnich lat wystąpiliśmy we wszystkich finałach. To jest dla mnie wystarczającą odpowiedzią na hejt." . powtórzę swoją teorię o roli trenera w tych sukcesach : ja na pewno nie ale wielu "krytyków" z tego forum osiągnęłoby tyle samo albo niewiele mniej mając taki samograj jak skład Reski ... wkład myśli trenerskiej moim zdaniem jest mizerny ... o pozostałych aspektach roli trenera - motywacji/przewodzeniu/ inspiracji - lepiej przemilczmy bo nasz Endrju nie ma o tym BLADEGO POJĘCIA ... o wybitnych jego osiągnięciach w szkoleniu młodych i nie tylko [ich lista jest całkiem spora - porządną szóstkę by stworzył] też można doktorat napisać ... . 3/ " Nie siedzę w internecie, nie czytam takich wpisów, ponieważ one po prostu mnie nie interesują. Skupiam się na sobie, na pracy i to jest dla mnie najważniejsze." , że skupiasz się na sobie a nie na zawodnikach czy kibicach to my wiemy - kontakty interpersonalne zastępujesz patrzeniem w lustro z samouwielbieniem ... za grosz pokory ... . 4/ "Zachęcam jednak, by pamiętać, że zespół powinno się oceniać dopiero po sezonie - stwierdził opiekun Pasów." . i co z tego że "zdobyłeś" srebro w tamtym - to już nawet pod moim przewodem by gorzej np. z ZAKSĄ nie zagrali - a byłoby to wręcz cudem ... . jak drużyna za takie pieniądze gra takie g...o to trza się ocknąć , przeanalizować SWOJE działania - toż nawet zdawałoby się przyspawany do trenerskiego stołka trener Muszyny powiedział "dość - nie trafiam już do nich - niech kto inny spróbuje" ... . 5/ i żeby nie było że coś mam personalnie do naszego Covalinho - bardzo bym chciał żeby to Polak, gość z Podkarpacia, był wybitnym trenerem nie tylko mojej Reski ... . i życzę tego właśnie Kowalowi - ale zamiast skupiać się na "lustereczko powiedz przecie" musi wreszcie dojrzeć swoje braki ... . podpowiem nawet sposób jak to zrobić : wystarczy przenieść się w inny wymiar niż wypasione "galacticos" ... "ja Endrju jestem trenerem Reski z Depowskim, Lemanem, Śliwką , Drzyzgą na rozegraniu ... mam wygrać u siebie z JW bo inaczej lecimy ... " Andrzeju - co wtedy zrobisz ??? wyszkoliłeś młodych ? z nadętym Drzyzgą się dogadujesz? ... mało ... umiesz go zmotywować ? uwaga: prawo - lewo - prawo = spadek zagrywka wreszcie siedzi? - bo z odbiorem to JW wbije kopę gwoździ w parkiet rzeszowskiej twierdzy ... . jak na powyższe pytania odpowiesz twierdząco to znaczy że bazową robotę zrobiłeś ... bo na dzisiaj po tylu latach TWOICH sukcesów ... moim skromnym zdaniem krytykanta - jeszcze nie zdążyłeś tej BAZY ogarnąć ... . życzę Ci złota - a sobie życzę tego przeświadczenia że nie zdobył go Schmitt , Grozer, Bartman ... tylko ŚWIETNIE ZMOTYWOWANA DRUŻYNA REALIZUJĄCA PERFEKCYJNIE ZAŁOŻENIA TAKTYCZNE ZAUFANEGO TRENERA ... . Andrzej - powodzenia!!!
         • VikingEpica Zgłoś komentarz
          Chyba sobie żartuje klub z kibiców.
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×