Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Karuzela transferowa PlusLigi: wielkie zmiany w Asseco Resovii Rzeszów

Karuzela transferowa w PlusLidze z każdym kolejnym dniem nabiera rozpędu. Zobaczcie, jakie nazwiska przewijają się na liście życzeń działaczy i co działo się w klubach przez ostatni tydzień.
Anna Bagińska
Anna Bagińska
Prezes Asseco Resovii postanowił skomentować zamieszanie na rynku transferowym Materiały prasowe / CEV / Prezes Asseco Resovii postanowił skomentować zamieszanie na rynku transferowym

Zmian w Asseco Resovii Rzeszów ciąg dalszy

Asseco Resovia Rzeszów

Po zakończeniu sezonu działacze klubu z Podkarpacia ostro wzięli się do roboty. Ostatni tydzień obfitował w kolejne doniesienia dotyczące składu rzeszowskiej drużyny. Szykują się spore zmiany na przyjęciu. Thomas Jaeschke, pomimo ważnego kontraktu z Resovią, postanowił go rozwiązać. Amerykański przyjmujący obrał włoski kierunek i przez najbliższe dwa lata będzie reprezentować barwy Calzedonii Werona.

Nie wiadomo również, czy w klubie zostanie drugi przyjmujący, Marko Ivović. Klub prowadził rozmowy z serbskim zawodnikiem, jednak kilka dni temu jego menedżer zdradził w mediach społecznościowych, że Serb w przyszłym sezonie zmieni pracodawcę. Na razie to jedyna informacja w tym temacie, więc na oficjalne potwierdzenie trzeba będzie poczekać.

Oficjalnie natomiast już wiadomo, że klub opuścił Piotr Nowakowski. Po sześciu sezonach spędzonych w Resovii, reprezentacyjny środkowy przeniósł się na drugi koniec Polski, a dokładnie do Lotosu Trefl Gdańsk.

Oprócz ubytków, działaczom rzeszowskiego klubu udało się zatrzymać dotychczasowych graczy. Po przedłużeniu umów z Marcinem Możdżonkiem, Jochenem Schoepsem i Thibault Rossardem, klub z Podkarpacia potwierdził, że w następnym sezonie jego barw będzie bronić John Perrin.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Perugia bez szans w Trydencie

Przychodzą: Jakub Jarosz, Michał Kędzierski (powrót z wypożyczenia)

Odchodzą: Andrzej Kowal (trener), Gavin Schmitt, Damian Wojtaszek, Piotr Nowakowski, Thomas Jaeschke, Marko Ivović (?)

Cerrad Czarni Radom

Jak na razie więcej jest znaków zapytania, niż pewników co do składu radomskiego klubu. Wiadomo na razie, że szeregi Czarnych zasilą zdolni juniorzy. Mowa tu o Norbercie Huberze i Jakubie Rybickim. Z klubem zaś pożegnał się Emanuel Kohut i to jest kolejny po Michale Kędzierskim zawodnik, który postanowił zmienić barwy. Niepewna pozostaje przyszłość Davida Smitha i Bartłomieja Bołądzia.

Przychodzą: Norbert Huber, Jakub Rybicki

Odchodzą: Michał Kędzierski, Bartłomiej Bołądź, David Smith (?)

Cuprum Lubin

W klubie z Lubina jak do tej pory potwierdzone zostało odejście Grzegorza Łomacza i trenera Gheorghe Cretu. Reprezentacyjny rozgrywający wybrał ofertę z Bełchatowa, o losach szkoleniowca jeszcze na sto procent nie wiadomo. Możliwe, że również zawita do PGE Skry.

Przychodzą:

Odchodzą: Grzegorz Łomacz, Gheorghe Cretu

Effector Kielce

Jeśli wierzyć pogłoskom, w kieleckim klubie dojdzie do sporej rewolucji kadrowej. Na razie wiadomo jedynie, że w przyszłym sezonie w barwach Effectora nie zobaczymy Marcina Komendy, ale podobno więcej zawodników ma pożegnać się z klubem. Mowa tu m.in. o środkowym Peterze Wohlfahrtstätterze oraz atakującym Leo Andriciu.

Do zmiany ma także dojść na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Sinana Tanika  ma zastąpić Wojciech Serafin, który zakończył swoją przygodę z Lotosem Treflem Gdańsk. Klub z województwa świętokrzyskiego wstrzymuje się na razie z komentowaniem tych doniesień. Na pewne informacje trzeba będzie poczekać do końca maja.

Przychodzą: Wojciech Serafin (?)

Odchodzą: Marcin Komenda, Peter Wohlfahrtstätter (?), Leo Andrić (?), Sinan Tanik (?)

Która drużyna zrobiła najciekawsze jak do tej pory transfery?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×