Polskie kadetki jednak zagrają na mundialu. Ale nie będzie łatwo

Kadecka reprezentacja Polski skorzystała z luk w składzie uczestników sierpniowych mistrzostw świata. Już w fazie grupowej Biało-Czerwone zmierzą się z najlepszymi ekipami globu.

Michał Kaczmarczyk
Materiały prasowe / CEV

Przypomnijmy, że na mistrzostwach Europy swojej kategorii wiekowej drużyna pod wodzą Grzegorza Wagnera zajęła dopiero ósme miejsce i nie dostała się na kadecki mundial (18-27 sierpnia) organizowany w argentyńskich miastach Santa Fe i Rosario. Jednak po raz drugi z rzędu do polskich kadetek uśmiechnęło się szczęście: z turnieju wycofały się dwie najlepsze reprezentacje Afryki, a organizatorzy na podstawie światowego rankingu kategorii U-18 postanowili dołączyć do grona uczestników zawodów kadry Turcji i Polski.

Na 100 dni przed startem mistrzostw świata Polki poznały swoje rywalki. Reprezentacja trenera Wagnera została rozlosowana do grupy C, w której zagrają także Włoszki, obrończynie mistrzowskiego tytułu z 2015 roku i Serbki. Bardziej egzotycznymi rywalami dla młodych Biało-Czerwonych będą drużyny Tajlandii i Kolumbii.

Do fazy play-off mundialu w Argentynie awansują cztery najlepsze ekipy z każdej z grup, a cała szesnastka rozegra klasyczny play-off od 1/8 finału do spotkania o złoto MŚ. Dwa lata temu w Peru polska kadra kierowana przez Andrzeja Pecia zajęła ósme miejsce.

Grupa A: Kuba, Niemcy, Słowenia, Korea Południowa, Argentyna
Grupa B: USA, Rosja, Białoruś, Brazylia, Meksyk
Grupa C: Włochy, Serbia, Polska, Tajlandia, Kolumbia
Grupa D: Chiny, Turcja, Japonia, Peru, Dominikana

Czy polskie kadetki osiągną dobry wynik na mistrzostwach świata?