Montreux Volley Masters: emocjonujący start. Dzień zmarnowanych szans

Rozpoczęła się 32. edycja turnieju Montreux Volley Masters. Pierwszego dnia rywalizacji z wygranych cieszyły się Chinki, Brazylijki i Argentynki.

Olga Krzysztofik
Jenny Lang Ping Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Jenny Lang Ping
Prestiżowy turniej zainaugurowała konfrontacja zeszłorocznych triumfatorek, Chinek, które zmierzyły się z gospodyniami, Szwajcarkami. Wskazanie faworytek meczu otwarcia nie było trudne, Azjatki potwierdziły swoją przewagę na parkiecie, zwyciężając 3:0. W secie oddały rywalkom maksymalnie 16 punktów.

Największym atutem Chinek był blok. Tym elementem punktowały aż 17 razy (przy zaledwie 3 "oczkach" Szwajcarek)! Jednak korzystały również na błędach rywalek, tych Szwajcarki  popełniły bowiem aż 20 (Chinki tylko 6).

W drugim wtorkowym spotkaniu Brazylijki zagrały z Polkami. Biało-Czerwone mogły pokusić się minimum o doprowadzenie do tie-breaka, ale nie wykorzystały swojej szansy i przegrały 1:3.

Na koniec pierwszego dnia zmagań Holenderki stoczyły z Argentynkami zacięty pojedynek. Zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. Wprawdzie zespół z Ameryki Południowej prowadził już w setach 2:0, ale przeciwniczki przebudziły się i wygrały dwie kolejne partie. Mimo to Argentynki nie zmarnowały swojej szansy i triumfowały 3:2.