Żeńska siatkówka zostaje we Wrocławiu. Czołowe zawodniczki już nie

Były ku temu spore obawy, ale kibice siatkarscy na Dolnym Śląsku mogą być nieco spokojniejsi. W kolejnym sezonie Orlen Ligi zobaczymy klub z Wrocławia. Na razie nosi on nazwę Volleyball Wrocław S.A.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Rozgrywki ligowe zakończyły się ponad miesiąc temu, ale kontrakty siatkarek obowiązywały do końca maja. Z kolei w kwietniu pojawiły się informacje, że firma Impel, która przez ponad 20 lat wspierała wrocławską ekipę, wycofała się z finansowania profesjonalnej siatkówki. To spowodowało, że przyszłość klubu stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Istniało nawet zagrożenie, że drużyny z Wrocławia może zabraknąć w kolejnym sezonie w stawce ekip Orlen Ligi. Wygląda jednak na to, że znaleźli się sponsorzy, którzy przekażą środki pozwalające na zbudowanie nowego zespołu.

W środę włodarze Volleyball Wrocław S.A. poinformowali, że drużyna zostanie zgłoszona do rozgrywek Orlen Ligi oraz że nie ma zagrożenia związanego z niewystąpieniem w rodzimej lidze i walce o Puchar Polski.

Klub podziękował również wszystkim zawodniczkom, które w sezonie 2016/2017 broniły barw Impela Wrocław. Na pewno żegnają się z nim Amerykanki - Micha Hancock, która podpisała kontrakt z Saugella Team Monza oraz Megan Courtney, która wybiera się do tureckiego Çanakkale Belediyespor.

ZOBACZ WIDEO: Polak chce dokonać niemożliwego na K2. "To bardzo trudne wyzwanie, ale uważam, że da się to zrobić"

We Wrocławiu nie zagrają już także środkowe - Monika Ptak i Agnieszka Kąkolewska. Pierwszą z nich we wtorek pozyskał Developres SkyRes Rzeszów, zaś o drugą stara się na razie kilka klubów. Jednym z nich jest wicemistrz kraju, Grot Budowlani Łódź, ale ostatnio reprezentantka Polski otrzymała też ofertę z Włoch. W środę na oficjalnym profilu Impela Wrocław na Facebooku Kąkolewska pożegnała się z kibicami.

Podobne wideo zamieściła także Agata Sawicka. Była już libero Impela wraca do zdrowia po kontuzji kolana, której nabawiła się w lutym bieżącego roku. Popularna "Qlka" broniła barw wrocławskiej drużyny począwszy od sezonu 2014/2015. Według nieoficjalnych informacji doświadczona libero znajduje się w kręgu zainteresowań kilku klubów Orlen Ligi.

Również Natalia Mędrzyk, po kilkumiesięcznej przygodzie z Impelem Wrocław, zdecydowała się opuścić szeregi drużyny. 25-letnia przyjmująca w środę, 7 czerwca oficjalnie została zawodniczką Chemika Police.

Więcej szczegółów, a także kadrę zespołu na nowy sezon Volleyball Wrocław S.A. ma podać wkrótce.

Agnieszka Kąkolewska powinna:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×