Absolwentka szkoły w Szczyrku zagra w Dąbrowie Górniczej

Nową atakującą Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza została Aleksandra Lipska, reprezentantka Polski juniorek. To pierwszy zawodowy klub w karierze młodej siatkarki.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza
- Chciałabym się dużo nauczyć, zapracować sobie na możliwie jak najwięcej szans na boisku, by zebrać cenne doświadczenie. To będzie mój pierwszy sezon w Orlen Lidze i cieszę się, że będę mogła w nim reprezentować barwy MKS-u. Mam nadzieję, że całym zespołem pokażemy się na parkiecie z jak najlepszej strony - tak przywitała się z kibicami Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza jego nowa zawodniczka. Aleksandra Lipska, bo o niej mowa, podpisała z zagłębiowskim klubem swój pierwszy profesjonalny kontrakt.

19-letnia atakująca skończyła w tym roku SMS PZPS Szczyrk, który w ostatnich rozgrywkach pierwszej ligi zajął najwyższe od lat szóste miejsce po fazie zasadniczej. Lipska była także częścią juniorskiej reprezentacji pod wodzą Wiesława Popika, która wywalczyła w Wieliczce awans do tegorocznych mistrzostw świata tej kategorii wiekowej. Ostatnim indywidualnym osiągnięciem nowej zawodniczki dąbrowskiego MKS-u jest tytuł MVP swojego ostatniego zespołu, TPS AZS UMCS Lublin, podczas półfinałów juniorskich mistrzostw Polski.

Niedawno klub z Dębowego Miasta ogłosił pożegnanie z Heleną Horką, najlepiej punktującą siatkarką zespołu w minionym sezonie Orlen Ligi. Kontrakt Czeszki wygasł z końcem maja i nie został przedłużony.

Dotychczasowa kadra Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza na sezon 2017/2018:

Pierwszy trener: Magdalena Śliwa
Drugi trener: Ireneusz Borzęcki
Trener przygotowania motorycznego: Piotr Karlik
Fizjoterapeuci: Magdalena Barańska, Adam Korecki
Statystyk: Rafał Zając

Rozgrywające: Ewelina Tobiasz (Grot Budowlani Łódź)
Przyjmujące: Marta Ciesiulewicz
Środkowe: Aleksandra Sikorska
Atakujące: Aleksandra Lipska (SMS PZPS Szczyrk)
Libero: Kinga Drabek

ZOBACZ WIDEO: Bogusław Leśnodorski został menadżerem Andrzeja Bargiela. "To jedyny człowiek na Ziemi, który może zjechać na nartach z K2"
Czy Tauron MKS Dąbrowa Górnicza będzie walczył w przyszłym sezonie o medale Orlen Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×