Montreux Volley Masters: Brazylijki wypchnęły Polki z półfinału

Reprezentacja Brazylii pokonała 3:1 Tajlandię i wygrała rywalizację w "polskiej grupie" w turnieju w Montreux. Argentynki odniosły jeszcze wyraźniejsze zwycięstwo 3:0 ze Szwajcarią.

Materiały prasowe
4. dzień turnieju Montreux Volley Masters rozpoczął się od zwycięstwa Polek z Niemkami. Było to najbardziej zaskakujące i ciekawe spotkanie, w którym Biało-Czerwone odwróciły wynik 0:2 w setach na 3:2. Selekcjoner Niemek przeprowadził szereg roszad, gdy był pewny, że jego drużyna zakończy fazę grupową przed Polkami.

Później drużynę Jacka Nawrockiego wyprzedziła jeszcze Brazylia, więc Polki nie wystąpią w półfinale.

Drużyna z Ameryki Południowej zwyciężyła 3:1 z Tajlandią. Tylko w drugim secie straciła kontrolę nad wydarzeniami i na własne życzenie musiała zostać dłużej na boisku. Azjatki wygrały tę partię na przewagi 26:24, ale w pozostałych zdobyły maksymalnie 17 punktów.

W grupie A zatriumfowała reprezentacja Argentyny przed Chinkami. Przed ostatnią kolejką miała wszystko w swoich rękach. Potrzebowała trzech punktów za zwycięstwo 3:0 z Szwajcarkami i swoje zadanie wykonała.

Gospodynie popełniły dużo błędów jak podwójne odbicia, zagrania palcami w aut czy ataki w siatkę. Szwajcarki mają przed sobą mecz z Polkami.