LŚ 2017: dwa tie-breaki w Japonii. Gospodarze zatrzymali Słowenię

Nie ma już niepokonanego zespołu w II dywizji Ligi Światowej. Japonia wygrała z dotychczas bezbłędną Słowenią 3:2. Również tie-breakiem zakończył się mecz Turcji z Koreą Południową.

Materiały prasowe / FIVB
Niesieni dopingiem Japończycy rozpoczęli turniej w Takasaki od czterech wygranych setów. Trzech z Turkami i jednego ze Słowenią. Dopiero po nim zostali zahamowani przez Europejczyków i mecz zaczął się praktycznie od początku.

Barowanie sprytnych i dynamicznych Japończyków z grającymi bardziej siłową siatkówkę Słoweńcami skończyło się tie-breakiem. Doprowadził do niego atakiem z lewego skrzydła Klemen Cebulj na 25:22 w czwartym secie.

W tie-breaku najważniejsze były asy serwisowe Masahiro Yanagidy, dzięki którym Japonia odwróciła wynik 13:14 na 15:14 i po kilku następnych minutach nerwów zatriumfowała 17:15.

Korea Południowa zwyciężyła zgodnie z prawem serii, ponieważ od początku Ligi Światowej na przemian wygrywa i schodzi z boiska pokonana. Ponadto w meczu z reprezentacją Turcji rozegrała już czwarty tie-break, spośród których wygrała trzy.

Azjaci zaczęli spotkanie od zwycięstwa w dwóch setach, później roztrwonili całą przewagę i dopiero w decydującej partii pokonali drużynę znad Bosforu 15:12. Ich największym atutem był atak. Turcy byli natomiast skuteczniejsi w bloku i zagrywce.

Japonia - Słowenia 3:2 (25:22, 17:25, 25:18, 22:25, 17:15)

Japonia: Yamauchi, Yanagida, Yamada, Ri, Fujii, Otake, Tsuruda (libero) oraz Fukatsu, Dekita, Kuriyama, Asano, Ide (libero)

Słowenia: Pajenk, Kozamernik, Gasparini, Vincić, Urnaut, Cebulj, Kovacić (libero) oraz Koncilja, Stern, Ropret

Turcja - Korea Południowa 2:3 (23:25, 20:25, 25:20, 25:17, 12:25)

Turcja: Gungor, Koc, Gokgoz, Batur, Eksi, Toy, Yesilbudak (libero) oraz Coskun, Aydin, Unver, Bidak, Dengin (libero)

Korea Południowa: Kang-Won, Hui-Chae, Joo-Hyeong, Sang-Ha, Sun-Kyu, Jaewook, Yong-Chan (libero) oraz Yung-Suk, Hong-Suk, Min-Gyu, Siwoo, Jae-Seong (libero)