Mistrzostwa świata juniorów: tie-break w "polskiej grupie". Iran ograł Włochów

Następni rywale reprezentacji Polski w mistrzostwach świata juniorów - Czesi przegrali 2:3 z Kanadą. Iran zwyciężył bez straty seta z Włochami.

Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka
Rywalizacja w "polskiej grupie" rozpoczęła się od spacerku Biało-Czerwonych z Marokiem. Polska była lepsza w każdym elemencie od egzotycznego przeciwnika, czego efektem był wynik 3:0. Maroko zdobyło 9 punktów w pierwszym secie, a w następnych po 15 "oczek". Polska jest liderem w grupie i w piątek zagra z Czechami. Gospodarze są zmęczeni pięcioma setami z Kanadą. W tie-breaku przegrali 12:15.

Mniej oczywiste przed meczem wyniki to zwycięstwa młodych Chińczyków 3:1 z Japończykami i Iranu 3:0 z Włochami. Persowie zdobyli 11 punktów blokiem, ale co jeszcze bardziej wymowne 31 "oczek" po błędach przeciwnika z Półwyspu Apenińskiego. Włosi mylili się częściej niż Marokańczycy w spotkaniu z Polakami.

Bardzo zacięty był pierwszy set meczu Rosjan z Kubańczykami. Drużyna ze wschodu Europy wygrała na przewagi 32:30 i podcięła skrzydła przeciwnikom. W drugiej i trzeciej partii nie wypuściła ich poza granicę 17 "oczek" i zwyciężyła 3:0.