WGP 2017: Czeszki podbijają Peru. Skuteczna środkowa Taurona MKS-u

Reprezentacja Czech wygrała 3:1 z Portoryko i w trzeciej kolejce World Grand Prix zagra o zwycięstwo w turnieju w Chiclayo z Peruwiankami. Gospodynie pokonały 3:0 Kolumbijki.

reprezentacja Czech kobiet Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Czech kobiet
Czeszki to jedyna drużyna z Europy, która rozpoczęła walkę w II dywizji World Grand Prix w Peru. Po zwycięstwie 3:0 z Kolumbijkami pokonała 3:1 Portoryko, choć nie była z siebie w stu procentach zadowolona. Drugiego seta reprezentacja Czech przegrała na przewagi, co kosztowało ją pozycję lidera w grupie.

Najwięcej punktów dla lepszego zespołu zdobyła Barbora Purchartova. Środkowa podpisała kontrakt z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza i będzie reprezentować ten klub w następnym sezonie. Po latach spędzonych w Niemczech i Belgii pokaże się w Orlen Lidze. Spożytkowała 13 z 21 wystaw, ustawiła trzy bloki oraz zaserwowała asa. Największa przewaga Czeszek zarysowała się na siatce, gdzie rządziła Purchartova.

W niedzielę Czeszki zagrają o zwycięstwo w turnieju w Chiclayo z liderkami, Peruwiankami. Drużyny mają identyczną liczbę zwycięstw, punktów oraz bilans setów, więc o prowadzeniu gospodyń decyduje stosunek małych punktów.

Peru wygrało swój drugi mecz 3:0 z Kolumbią. Pojedynek wyrównywał się im dłużej trwał i trzecią partię lepsza drużyna rozstrzygnęła dopiero na przewagi. Angela Leyva mogła się pochwalić dobrym jak na trzy sety dorobkiem 24 punktów. Nie doszło do jej pojedynku z Madelaynne Montano. Atakującej znanej z Chemika Police nie ma w kadrze Kolumbii.

Portoryko - Czechy 1:3 (20:25, 28:26, 21:25, 18:25)

Peru - Kolumbia 3:0 (25:15, 25:21, 26:24)