WGP 2017: Portoryko błyszczy na własnym terenie, Bułgaria lepsza od Kanady

Reprezentacja Portoryko odniosła drugie zwycięstwo podczas turnieju World Grand Prix 2017 w San Juan (grupa F2), pokonując 3:0 Czeszki. W innym spotkaniu Bułgarki ograły 3:1 Kanadę.
Wiktor Gumiński
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Polecamy:
Siatkarska Liga Narodów w Polsce! KUP BILET>>>
Zanim na boisko wyszły gospodynie, bułgarska drużyna musiała się sporo natrudzić, by odnieść trzecie zwycięstwo w obecnym cyklu. Podopieczne Iwana Dimitrowa były jednak w stanie podnieść się po klęsce w inauguracyjnym secie (15:25).

Za sprawą zespołowej gry rozstrzygnęły na swoją korzyść bardzo zacięte końcówki w drugiej i trzeciej partii, a w czwartej już z większym spokojem przypieczętowały swój sukces. Najwięcej punktów dla Bułgarek zdobyła Mirosława Paskowa - 20. Wśród Kanadyjek wyróżniała się natomiast Elizabeth Wendel (24 pkt - 16 atakiem, 4 blokiem, 4 zagrywką).

Mniej czasu, bo niespełna 90 minut, do odniesienia wygranej potrzebowały Portorykanki. Nadspodziewanie łatwo uporały się one z reprezentacją Czech, która, mimo pewnego miejsca w Final Four (organizator), poniosła pierwszą porażkę w tegorocznych zmaganiach drugiej dywizji.

Siatkarki z Ameryki Środkowej odbudowują się po nieudanym występie na turnieju w Peru, gdzie poniosły trzy porażki i nie zdobyły nawet punktu. Na własnym terenie wywalczyły ich już pięć, co pozwoliło im awansować na 9. miejsce w tabeli generalnej.

Czeszki zajmują w niej 4. pozycję (11 pkt), Bułgarki 5. (10 pkt), a Kanadyjki 7. (7 pkt).