MŚ U-20: Rosjanki, Brazylijki i Japonki prowadzą w grupach

Rosjanki wygrały 3:1 z Bułgarkami, Brazylijki 3:1 z Amerykankami, a Japonki 3:0 z Argentynkami w mistrzostwach świata do lat 20. Te reprezentacje prowadzą w grupach.

Rosjanki, które są na czele w grupie A, kroczyły pewnie po zwycięstwo z Bułgarkami. Pierwszego seta wygrały 25:15, a drugiego 25:13. Nie zeszły jednak do szatni po krótkim spacerku. Rozkojarzone przegrały trzecią partię i dopiero w czwartej odzyskały kontrolę nad wydarzeniami. Efektem była wygrana 25:13 i w całym pojedynku 3:1.

Ozdobą spotkania Meksyku z Egiptem był drugi set, który drużyna z północy Afryki wygrała 31:29. Prowadziła w tym momencie 2:0, tyle że to było jej ostatnie słowo. Następne trzy partie padły łupem gospodyń i po kapitalnym pościgu zwyciężyły 3:2. Aż 24 punkty dla lepszego zespołu zdobyła Uxue Parra.

Grupa A:

Rosja - Bułgaria 3:1 (25:15, 25:13, 24:26, 25:13)

Meksyk - Egipt 3:2 (16:25, 29:31, 25:20, 25:19, 15:13)

Tabela grupy A:

Miejsce Zespół Mecze Z-P Sety Punkty
1. Rosja 1 1-0 3:1 3
2. Meksyk 1 1-0 3:2 2
3. Egipt 1 0-1 2:3 1
4. Bułgaria 1 0-1 1:3 0

W grupie C prowadzi Brazylia. Przez dwa sety pozwoliła młodym Amerykankom zdobyć tylko 22 punkty, a w samym trzecim 26. W ten sposób identycznie jak Rosjanki musiała zostać dłużej na boisku i potwierdziła swoją wyższość dopiero w czwartej rundzie. Brazylijki zdobyły aż 39 "oczek" po błędach rywalek. Ich wyraźna przewaga zarysowała się również w ataku oraz bloku.

Grupa C:

Brazylia - USA 3:1 (25:10, 25:12, 24:26, 25:22)

Serbia - Kuba 3:2 (25:13, 25:17, 25:27, 17:25, 15:11)

Tabela grupy C:

1. Brazylia 1 1-0 3:1 3
2. Serbia 1 1-0 3:2 2
3. Kuba 1 0-1 2:3 1
4. USA 1 0-1 1:3 0

Natomiast w grupie D liderkami są Japonki, które na inaugurację bez większych problemów rozprawiły się z Argentynkami. Jedynie w trzeciej, ostatniej partii rywalki były w stanie nawiązać walkę z Azjatkami.

Dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę meczu pomiędzy Włoszkami a Turczynkami. Choć Turcja przegrywała 1:2, to udało jej się rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.