MŚ U-20: Rosjanki, Brazylijki i Japonki potwierdziły moc. Zmiany za plecami liderek

Rosjanki wygrały 3:1 z Meksykankami, Brazylijki 3:1 z Serbkami, a Japonki 3:0 z Włoszkami. Te reprezentacje mają komplet punktów i prowadzą w swoich grupach w mistrzostwach świata do lat 20.

Po zwycięstwie z Bułgarią reprezentacja Rosji zmierzyła się z Meksykankami. Wygrała 3:1, górując w każdym elemencie. Przede wszystkim w ataku, dzięki któremu zdobyła 55 punktów, a gospodynie turnieju 33. Najwięcej, 16 "oczek" zdobyła Maria Worobiewa, a najbardziej efektywna była Victoriia Russu z 69 procentami skuteczności w ataku i trzema skutecznymi blokami na koncie.

Rosja jest liderem w grupie A. Bezpośrednio za jej plecy wskoczyła Bułgaria dzięki zwycięstwu 3:0 z Egiptem. Europejki zdobył 47 punktów atakiem, a ich rywalki z północy Afryki 22. To była przepaść nie do zniwelowania.

Grupa A:

Rosja - Meksyk 3:1 (25:15, 23:25, 25:17, 25:14)

Egipt - Bułgaria 0:3 (17:25, 21:25, 23:25)

Tabela grupy A:

Miejsce Zespół Mecze Z-P Sety Punkty
1. Rosja 2 2-0 6:2 6
2. Bułgaria 2 1-1 4:3 3
3. Meksyk 2 1-1 4:5 2
4. Egipt 2 0-2 2:6 1

Scenariusz dotychczasowych meczów Brazylijek był podobny. Amerykankom i Serbkom nie pozwoliły na wiele w dwóch setach, w trzecim potknęły się i potwierdzały wyższość dopiero w czwartym. Reprezentacja Serbii, identycznie jak USA oddała, Brazylijkom 39 punktów wskutek błędów własnych. Po dwóch zwycięstwach 3:1 drużyna z Ameryki Południowej prowadzi w grupie C. Wiceliderkami zostały Amerykanki dzięki wygranej 3:0 z Kubą.

Grupa C:

Brazylia - Serbia 3:1 (25:13, 25:21, 23:25, 25:22)

Kuba - USA 0:3 (29:31, 20:25, 23:25)

Tabela grupy C:

1. Brazylia 2 2-0 6:2 6
2. USA 2 1-1 4:3 3
3. Serbia 2 1-1 4:5 2
4. Kuba 2 0-2 2:6 1

W grupie D dobrą passę mają Japonki, które odniosły drugie zwycięstwo bez straty seta. Tym razem w pokonanym polu zostawiły Włoszki. Dzięki tej wygranej Azjatki awansowały do najlepszej ósemki mundialu. W czołowej ósemce są już również Turczynki, które 3:2 ograły Argentynki. Turcja również jest niepokonana w tych mistrzostwach.