Sebastian Schwarz przeniósł się z Jastrzębskiego Węgla do Bundesligi

Sebastian Schwarz nie przedłużył umowy z Jastrzębskim Węglem. W sezonie 2017/2018 Niemiec będzie występował w Bundeslidze w United Volleys Rhein-Main.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Sebastian Schwarz WP SportoweFakty / Aleksandra Andrzejewska / Na zdjęciu: Sebastian Schwarz
Schwarz dołączył do Jastrzębskiego Węgla w trakcie sezonu 2016/2017. Na początku marca tego roku klub pozyskał go w miejsce Scotta Touzinsky'ego, który z powodów zdrowotnych musiał zakończyć karierę.

Kontrakt z jastrzębskim zespołem przyjmujący miał podpisany do końca sezonu 2016/2017, lecz nie zdecydował się na jego przedłużenie. Niemiec powrócił do Bundesligi, gdyż wybrał ofertę United Volleys Rhein-Main. Po raz ostatni przyjmujący grał w swojej ojczyźnie w sezonie 2013/2014.

- Chciałem znów być bliżej domu. Mam tu wszystko, czego potrzeba; mogę grać na najwyższym poziomie i pomóc wznieść się zespołowi na najwyższy poziom - powiedział Sebastian Schwarz, którzy z Jastrzębskim Węglem zdobył brązowy medal PlusLigi.

Jastrzębski Węgiel nie był jedynym klubem Schwarza w PlusLidze. W latach 2014-2016 grał on w Lotosie Treflu Gdańsk. W 2016 roku zamienił Gdańsk na rosyjskie Kemerowo, jednak w lutym tego roku rozwiązał kontrakt z tamtejszym Kuzbassem.

ZOBACZ WIDEO Dawid Konarski "rozczarowany" finałem MŚ juniorów: Godzinka i po sprawie
Czy Sebastian Schwarz jest najlepszym niemieckim przyjmującym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×