WGP 2017: Koreanki dopełniły formalności

Pewne awansu do final four II dywizji World Grand Prix Koreanki pokonały reprezentację Kolumbii w trzech setach podczas turnieju grupy H2 w Suwon.

Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Choć gospodynie mają już "zabukowane" bilety do Ostrawy, trener Hong Sungjin postanowił nie modyfikować swojego ustawienia wyjściowego. Od początku do końca grały m.in. Yeon-Koung KimHeejin Kim, Jeongah Park, czyli najbardziej punktodajne siatkarki w jego ekipie.

Najwięcej emocji dostarczyła pierwsza partia. Lepiej weszły w nią Kolumbijki, które objęły prowadzenie 5:3. Szybko jednak wspominane w poprzednim akapicie zawodniczki włączyły drugi bieg i wypracowały swojej drużynie przewagę. Gdy na tablicy było 22:17 dla Koreanek, niewiele zapowiadało, że zrobi się jeszcze gorąco w tej partii, a tak się stało. Melissa Rangel uaktywniła się w bloku, a jej zespół zbliżył się na jeden punkt (23:24). Jednak po nieudanej zagrywce seta wygrały gospodynie.

O losach drugiego seta rozstrzygnął dwa zrywy ekipy z Azji, które nastąpiły po drugiej przerwie technicznej. Przed nią trwała twarda walka punkt za punkt. Chwilę po tym, jak Heejin Kim wyprowadziła swoją ekipę na pięciopunktowe prowadzenie (18:13), rywalki grały cierpliwie i z sześciu kolejnych akcji wygrały pięć. Na ostatniej prostej tej odsłony gospodynie zapanowały nad sytuacją i wygrały do 20.

Trzecią partię całkowicie już zdominowały reprezentantki Korei Południowej. Wszystko przebiegało pod dyktando Yeon-Koung Kim, która była główną aktorką tej części widowiska. Choć wynik 25:19 pokazuje, że nie był to pogrom, przewaga 5-6 punktów zarysowała się praktycznie od pierwszych piłek. W taki spokojny sposób Koreanki dopisały sobie kolejne zwycięstwo i trzy punkty do tabeli. A Kolumbijki muszą poszukać szansy na zdobycz w niedzielnym pojedynku z Kazachstanem.

Korea Południowa - Kolumbia 3:0 (25:23, 25:20, 25:19)

Korea Płd.: H. S. Yeum, H. Kim, S. J. Kim, Y. K. Kim, Yang, Park, Y. Kim (libero) oraz Hwang, M. Kim.

Kolumbia: Marin, Rangel, Martinez, Soto, Segovia, Coneo, Toro (libero) oraz Olaya, Pasos, Montero, Gomez (libero).