WGP 2017: Niemki lepsze od Czeszek, Peruwianki zatrzymane blokiem

W przedostatniej kolejce drugiej dywizji World Grand Prix reprezentacja Niemiec pokonała Czeszki (3:0) i umocniła się na pierwszym miejscu w grupie G. W drugim meczu siatkarki z Kanady okazały się lepsze od Peruwianek.

Małgorzata Boluk
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
Jako pierwsze na parkiecie w Richmond zameldowały się Kanadyjki i Peruwianki. Gospodynie turnieju do pierwszej odsłony podeszły nieco rozkojarzone, wskutek czego po zmianie stron musiały gonić wynik. W drugim secie reprezentacja spod znaku Klonowego Liścia przerwała niemoc i zaczęła kluczowe akcje wygrywać blokiem.

W całym spotkaniu postawiła ich łącznie osiemnaście. To był wynik o trzy razy lepszy od drużyny gości. Duży wpływ na końcowy wynik miała też postawa takich zawodniczek jak Kyla Richey czy Elizabeth Wendel. Ten kanadyjski duet zdobył razem 42 punkty.

W sobotę triumfowały także Niemki, które w trzech setach pokonały Czeszki. Gospodyniom nadchodzącego Final Four za każdym razem starczało sił jedynie do drugiej przerwy technicznej. Po krótkich pauzach dominowały już niezmiennie nasze zachodnie sąsiadki.

Na dzień przed zakończeniem fazy grupowej w rankingu drugiej dywizji prowadzi Korea Południowa. Na drugim miejscu plasują się Polki, na trzecim Niemki a na czwartym gospodynie turnieju finałowego w Ostrawie - Czeszki.

Grupa G2:

Kanada - Peru 3:1 (20:25, 25:17, 25:17, 25:21)

Czechy - Niemcy 0:3 (18:25, 21:25, 15:25)

# Drużyna M Z-P Sety Pkt
1. Niemcy 2 2-0 6:0 6
2. Czechy 2 1-1 3:4 3
3. Kanada 2 1-1 3:4 3
4. Peru 2 0-2 2:6 0

Myślisz, że Niemki utrzymają się na trzeciej pozycji w rankingu drugiej dywizji WGP?