EYOF: trzecia porażka polskich kadetów. Czeka ich walka o 7. miejsce

W Gyor trwa XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Reprezentacja Polski kadetów przegrała 2:3 z Turkami, przez co zagra o 7. miejsce w turnieju.

Olga Krzysztofik
Maciej Zendeł (w środku) Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Maciej Zendeł (w środku)
Fazę grupową EYOF Biało-Czerwoni zakończyli na trzecim miejscu grupy A z bilansem meczów jednej wygranej i dwóch porażek, dzięki temu w dalszej części turnieju grają o miejsca 5-8. Ich pierwszym przeciwnikiem była czwarta drużyna z grupy B, czyli Turcy.

Premierowy set w wykonaniu podopiecznych Macieja Zendeła był bardzo dobry, dokładne przyjęcie i skuteczny atak pozwoliły im na wyraźne zwycięstwo. Tak zimny prysznic podziałał mobilizująco na tureckich siatkarzy, którzy przede wszystkim poprawili swój atak.

W połowie drugiej odsłony objęli prowadzenie, którego już nie oddali. Natomiast końcówka trzeciej partii była ich popisem, młodzi Polacy prowadzili już 24:23, ale przegrali po grze na przewagi.

Czwarty set był wyrównany, ale tym razem szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili Biało-Czerwoni - choć przegrywali 22:23, to doprowadzili do tie-breaka. W decydującej odsłonie polscy kadeci stracili siłę ataku, mieli problemy z kończeniem akcji, przez co przegrali 11:15.

Tym samym reprezentacja Polski zagra o 7. miejsce XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży, jej rywalem będzie przegrany z pary Węgry - Belgia. Spotkanie o 7. pozycję zostanie rozegrane 29 lipca.

Udział w XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy jest dla polskich kadetów etapem przygotowań do mistrzostw świata U-19, które w tym roku odbędą się w Bahrajnie (18-27 sierpnia).

Polska - Turcja 2:3 (25:13, 21:25, 24:26, 25:23, 11:15)

Polska: Jezierski, Sługocki 6, Adamczyk 7, Kapica 30, Firszt 9, Michalak 13, Szymura (libero) oraz Czyrniański 9, Zaguła, Prokopczuk, Grygiel.

Skład reprezentacji Polski kadetów na XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (23-29 lipca, Gyor):