Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zaskakująca opinia Iwana Zajcewa. "Włoska siatkówka jest sportem amatorskim"

Reprezentacja Włoch na Mistrzostwach Europy 2017 wystąpi bez Iwana Zajcewa. W ostatnim czasie gwiazdor wygłosił dość zaskakującą opinię na temat siatkówki we Włoszech. - Wciąż jest sportem amatorskim - powiedział zawodnik.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Iwan Zajcew WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Iwan Zajcew

Gwiazdor reprezentacji Włoch zrezygnował z gry w kadrze z uwagi na konflikt sponsorski. Zawodnik, który posiada kontrakt indywidualny z jednym z producentów obuwia, nie chciał zgodzić się na grę w butach wyprodukowanych przez partnera technicznego kadry. Po długich negocjacjach, przedstawiciele federacji zrezygnowali z kontynuowania rozmów i wycofali powołanie dla Iwana Zajcewa, co oznacza, że zawodnika zabraknie na Mistrzostwach Europy 2017.

Niedawno, w jednym z wywiadów, doświadczony przyjmujący odniósł się do poziomu organizacyjnego, jeśli chodzi o zarządzanie włoską siatkówką. Gwiazdor drużyny narodowej bardzo krytycznie ocenił działania włodarzy narodowej federacji.

- Włoska siatkówka nadal jest w swojej formie sportem amatorskim, dlatego też sponsorzy, którzy inwestują w zespoły, pozostają bardzo przywiązani do terytorium i ściśle związani z regionem lub miastem. We Włoszech rozgrywa się najpiękniejsze mistrzostwa świata, grają najlepsze zespoły, hale coraz liczniej wypełniają się kibicami, ale to nie jest to, co było kiedyś. Jesteśmy w cieniu piłki nożnej, którą należy traktować jako przykład - powiedział przyjmujący reprezentacji Włoch.

Zdaniem zawodnika, niezbędne jest prowadzenie rozmów, które pozwolą siatkówce na stałe zagościć na antenach telewizji. To zdaniem 28-latka, może okazać się kluczem do sukcesu.

- Profesjonalizm wymaga szeregu poważnych inwestycji. Musimy przyciągnąć sponsorów, ponieważ jesteśmy drugim sportem w kraju, po piłce nożnej. Musimy wprowadzić  siatkówkę do telewizji. To zapewni dostęp do szerokiego grona odbiorców. Wystarczy zobaczyć, jaki boom był po igrzyskach olimpijskich, nasza popularność wzrosłą między innymi dzięki temu, że mecze były transmitowane w telewizji - powiedział Zajcew w wywiadzie dla serwisu redbull.com.

ZOBACZ WIDEO Sport w życiu dziecka. "Najważniejsza jest pasja"

Czy podzielasz opinię Iwana Zajcewa na temat włoskiej siatkówki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
redbull.com

Komentarze (1):

 • Stronghold Zgłoś komentarz
  "We Włoszech rozgrywa się najpiękniejsze mistrzostwa świata" W sensie te haniebne, ustawione MŚ z autostadą Włochów do półfinału i najbardziej skandalicznym meczem w historii
  Czytaj całość
  siatkówki Bułgaria - Brazylia? Ponadto, panie Zajcew, nie masz prawa wycierać sobie twarzyczki sportem amatorskim, gdzie ludzie po zakończeniu nierzadko bardzo ciężkiej pracy poświęcają resztkę sił, czasu i pieniędzy, by stawać się coraz lepszymi. Olałeś pan reprezentację, żeby nie przepadł hajs od producenta trzewików, prawdziwym sportowcom-amatorom możesz, o ironio, czyścić buty!
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×