Patrycja Polak: MKS ma spory potencjał

Skład Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza przeszedł duże zmiany, jedną z nowych siatkarek jest Patrycja Polak. - Wszystkie dziewczyny trenują z maksymalnym zaangażowaniem - powiedziała.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Patrycja Polak / Patrycja Polak
Tegoroczne wakacje były dla Polki krótkie, a to ze względu na obowiązki reprezentacyjne. Siatkarka występowała między innymi w rozgrywkach World Grand Prix, mając udział w wygraniu II Dywizji.

W półfinale WGP Polki zmierzyły się z Czeszkami, więc po przeciwnych stronach siatki stanęły dwie nowe siatkarki Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza: Patrycja Polak i Barbora Purchartova.

- Niestety, przez nawał obowiązków w trakcie turnieju finałowego nie miałyśmy chwili, żeby dłużej porozmawiać, ale wszystko przed nami - przyznała Polak.

Dąbrowianki rozpoczęły przygotowania do sezonu 2017/2018 Orlen Ligi na początku sierpnia, a 4 sierpnia wyruszyły na zgrupowania do Rytra. Trzy dni później do zespołu dołączyły Patrycja Polak i Sanja Trivunović.

- Czas spędzony na obozie był idealną okazją, żeby bliżej się poznać z dziewczynami i zintegrować. Było kilka luźnych spotkań przy grillu z grami i zabawami, więc w dobrych nastrojach mogłyśmy wejść w ten okres przygotowawczy. Jeśli chodzi o aspekt sportowy, to od pierwszych zajęć widać, że wszystkie dziewczyny trenują z maksymalnym zaangażowaniem. Przed nami sporo ciężkiej pracy, ale na ten moment wygląda to naprawdę fajnie. Potencjał mamy spory, młodsze zawodniczki ani na chwilę nie odpuszczają starszym, są bardzo waleczne, więc zapowiada się ciekawa rywalizacja. A to tylko z korzyścią dla drużyny, więc nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu - podkreśliła Patrycja Polak.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: karne pompki piłkarzy Barcelony
Czy Patrycja Polak będzie liderką MKS-u Dąbrowa Górnicza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×