MŚ U-18: sprinterki Japonki bronią honoru Azji

W trzecim dniu mistrzostw świata kadetek Polki zagrały najdłuższy mecz. Dotychczas tylko Japonki zwyciężyły w trzech spotkaniach bez straty seta. Inne drużyny z Azji gładko przegrywają.

Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Porażka 2:3 z Włoszkami to pierwsza Polek w mistrzostwach świata kadetek. Biało-Czerwone pozostały liderkami w grupie C, jednak nie będzie im łatwo pozostać na szczycie tabeli. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego ma do rozegrania jeden pojedynek więcej, a w meczach z Kolumbijkami i Tajkami będzie faworytem.

Dotychczas tylko Japonki wygrały trzy spotkania bez straty seta. W niedzielę pokonały regionalnego przeciwnika Chinki. Nie wpuściły go w żadnej partii poza granicę 20 punktów. Przed Japonkami mecz na szczycie grupy D z Turcją. - Musimy dać z siebie jeszcze więcej. Te starcie ma decydujące znaczenie i pokaże, w którym miejscu się znajdziemy - zapowiada selekcjoner Daichi Saegusa.

Powody do zadowolenia dostarczają kibicom gospodynie Argentynki. Po dwóch zwycięstwach 3:1 rozprawiły się bez potknięcia z Koreą Południową. Przewaga Argentynek rosła im dłużej trwał mecz. W trzecim secie rozbiły Azjatki 25:10. Trzy razy częściej blokowały i zaserwowały cztery razy więcej asów. W tej statystyce było 12:3. Koreanki, Chinki oraz Meksykanki to z kolei drużyny, które jeszcze nie wygrały seta.

Meksyk rywalizuje w grupie B, a to jedyna, w której w niedzielę doszło do zmiany w tabeli. Pod nieobecność pauzującej reprezentacji Rosji liderkami zostały Białorusinki, które zwyciężyły 3:1 z USA. Atutami naszych wschodnich sąsiadek były atak i umiejętność wykorzystania błędów Amerykanek. 20 punktów dla lepszego zespołu zdobyła Hanna Hryszkiewicz.