ME 2017 w siatkówce: pojedyncze błyski, dalekie miejsca Polaków - końcowe rankingi

Za nami Mistrzostwa Europy 2017 w siatkówce. Zobacz, jak w indywidualnych rankingach wypadli poszczególni reprezentanci Polski.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Polski mężczyzn WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Reprezentacja Polski mężczyzn
Biało-Czerwoni zakończyli udział w tegorocznym czempionacie na etapie barażu o ćwierćfinał. Reprezentacja Polski została więc sklasyfikowana na 10. miejscu ME 2017.

Najlepiej punktujący

Liderem tej klasyfikacji jest atakujący reprezentacji Niemiec, Georg Grozer z 117 punktami na koncie. Ponad sto punktów zdobył również Maksim Michajłow (109 "oczek").

Pierwszy z Polaków uplasował się na 42. pozycji, jest to Michał Kubiak, który zdobył 39 "oczek".

Najlepiej atakujący

Również liderem tego rankingu jest lider Niemców, Georg Grozer. Atakiem zdobył on 94 punkty. Na drugim miejscu znów znalazł się Maksim Michajłow.

Najlepszym z Polaków ponownie jest Michał Kubiak, zajął on 32. miejsce z 33 skutecznymi atakami. Podstawowy atakujący naszej kadry, Dawid Konarski z 22 punktami na koncie jest 56.