ME 2017 w siatkówce. Kto był liderem Orłów? Wybierz najlepszego reprezentanta Polski

Rywalizacja w Mistrzostwach Europy 2017 w siatkówce powoli dobiega końca. Reprezentacja Polski zakończy turniej na 10. miejscu. Czytelnicy WP SportoweFakty wybierają najlepszego siatkarza naszej kadry.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Polski mężczyzn WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Reprezentacja Polski mężczyzn
Tegoroczny turniej to już 30. edycja mistrzostw naszego kontynentu. Po raz pierwszy Polska była samodzielnym gospodarzem czempionatu.

Dla Biało-Czerwonych mistrzostwa zakończyły się na etapie barażu o ćwierćfinał. W fazie grupowej podopieczni Ferdinando De Giorgiego wygrali dwa mecze, przegrywając jeden, dzięki czemu uplasowali się na drugim miejscu w grupie A. To dało im awans do barażu. Jednak walkę o ćwierćfinał przegrali ze Słowenią 0:3. Tym samym turniej zakończyli na 10. miejscu.

Teraz macie okazję wybrać Polaka, który spisał się najlepiej w trakcie Mistrzostw Europy 2017 w siatkówce. Na głosowanie macie dwa dni, wyniki ogłosimy 6 września.

Reprezentanci Polski nominowani do głosowania czytelników WP SportoweFakty:

Rozgrywający

Fabian Drzyzga
Podstawowy gracz kadry, De Giorgi konsekwentnie stawiał na Drzyzgę, choć ten nie zachwycał swoją postawą. W niektórych akcjach szwankowało tempo i dokładność wystaw, brakowało jego dobrej zagrywki.

Grzegorz Łomacz
Żelazny zmiennik Drzyzgi. Gdy dostawał szansę gry, nie zawodził. Na boisko wprowadzał więcej spokoju i dokładności.

Atakujący

Łukasz Kaczmarek
Kaczmarek może z powodzeniem pretendować do tytułu odkrycia tego sezonu reprezentacyjnego. W ME nie zjadła go trema, a jego gra była skuteczna w ataku i polu zagrywki.

Dawid Konarski
Dla podstawowego atakującego i jednego z liderów kadry nie był to udany turniej. Brakowało jego skuteczności ataku i świetnego czucia w bloku.

Środkowi

Mateusz Bieniek
Mimo że na tydzień przed startem ME doznał kontuzji, to wystąpił w turnieju. Zaliczył dobre mecze, ale słabo wypadł w bloku - w fazie grupowej zdobył tym elementem jeden punkt.

Jakub Kochanowski
Dawał krótkie zmiany, a jego gra wzbudzała zachwyt tych, którzy jeszcze go nie znają. Kochanowski to przyszłość polskiej siatkówki.

Bartłomiej Lemański
Za Lemańskim udane mistrzostwa. Wyraźnie rozkręcał się z meczu na mecz, za każdym razem rozpoczynając spotkanie w wyjściowym składzie.

Łukasz Wiśniewski
Był podstawowym graczem tylko w meczu otwarcia, potem zastąpił go Bieniek.

Przyjmujący

Rafał Buszek Kolejny żelazny zmiennik w polskiej kadrze. Pojawiał się na boisku w celu poprawy przyjęcia.

Michał Kubiak
Był najjaśniejszym punktem reprezentacji w fazie grupowej - dobrze grał w każdym elemencie, a do walki napędzała jego postawa. Jednak w barażu z seta na set grał mniej skutecznie.

Bartosz Kurek
Zabłysnął przeciwko Finlandii. Jednak w pozostałych meczach miał problemy albo w przyjęciu, albo w ataku.

Artur Szalpuk
Więcej zagrał dopiero w barażu ze Słowenią. W ataku radził sobie dobrze, ale miał problemy z trudną zagrywką rywali.

Libero

Damian Wojtaszek
Po raz pierwszy i zarazem ostatni pojawił się na boisku w trzecim secie barażu ze Słowenią.

Paweł Zatorski
Podstawowy libero polskiej reprezentacji zagrał jeden bardzo dobry mecz - przeciwko Estonii. W pozostałych spotkaniach radził sobie już gorzej.